ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

وزیر ارتباطات
فناوری ایران

وزیر ارتباطات: دولت مصمم است کسب‌وکارهای اینترنتی را در کشور رونق دهد

وزیر ارتباطات از اراده دولت برای رونق کسب‌وکارهای اینترنتی سخن گفته در حالی که بحث رفع فیلتر، جایی در سخنان روزهای اخیر زارع‌پور ندارد.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۵ آبان ۱۴۰۱ | ۱۴:۱۳

درست در روزهایی که فیلترینگ و محدودیت‌های اینترنت ضربه بزرگی به کسب‌وکارهای آنلاین زده است، وزیر ارتباطات از اراده دولت برای رونق کسب‌وکارهای اینترنتی سخن گفت.

«عیسی‌زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیئت دولت اظهار داشت دولت مصمم است کسب‌وکارهای اینترنتی را در کشور رونق دهد. به گفته او حتی یک کسب‌و‌کار هم در کشور وجود داشته باشد که در شرایط کنونی دچار چالش شده، برای آن‌ها مهم است.

زارع‌پور در ادامه به تصویب آیین‌نامه حمایت از کسب‌وکارهای اینترنتی و پلتفرم‌ها اشاره کرد و گفت:

«30 حمایت جدید برای کسب‌وکارها و پلتفرم‌ها پیش‌بینی شده است. یکی از آن‌ها تسهیل صدور مجوز است. کسب‌وکاری که تا به حال در پلتفرم خارجی فعالیت می‌کرد، هیچ مجوزی از جایی نمی‌گرفت، اما راه‌انداختن کسب‌و‌کار خانگی هم نیاز به مجوز دارد که ما این را تسهیل کردیم؛ ثبت‌نام در پلتفرم، به‌منزله گرفتن مجوز خواهد بود. همچنین در این آیین‌نامه به بحث معافیت مالیاتی و بسته‌های تبلیغاتی پرداخته‌ایم و خدمات الکترونیکی دولت را در آینده به مردم در این پلتفرم‌ها ارائه خواهیم کرد.»

وزیر ارتباطات قدم اول برای اجرای این آیین‌نامه را شناسایی پلتفرم‌های مشمول عنوان کرد که ضوابط آن را ابتدای هفته ابلاغ کرده‌اند: «فراخوانی دادیم تا هر‌یک از پلتفرم‌های داخلی که فکر می‌کند حائز شرایط است، مدارک خود را بفرستد. طی دو هفته آینده، پلتفرم‌های مشمول مشخص خواهند شد که هم خود آن‌ها و هم کسب‌وکارهای فعال روی این پلتفرم‌ها، مشمول حمایت خواهند شد.»

زارع‌پور می‌گوید دولت برای رونق کسب‌وکارهای آنلاین مصمم است اما در سخنان اخیر خود چه در مجلس و چه هیئت دولت، اشاره‌ای به آسیب‌زایی فیلترینگ نکرده است. نزدیک به دو‌ماه از فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ می‌گذارد و به گواه فعالین صنفی، محدودیت‌های اخیر اینترنت خسارت بسیاری به اقتصاد دیجیتال و کسب‌وکارهای آنلاین وارد ساخته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی