ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مزرعه
علمی

بزرگترین مزرعه بادی شناور جهان در نروژ احداث شد

این پروژه برای تأمین انرژی میادین نفت و گاز واقع در نزدیکی این مزرعه، به منظور کاهش انتشار کربن توسعه یافته است.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۶ آبان ۱۴۰۱ | ۱۳:۳۰

شرکت Hywind Tampen، بزرگ‌ترین مزرعه بادی شناور جهان را در سواحل نروژ عملیاتی کرده است. از یازده توربین درگیر در این پروژه، اولین توربین تولید برق در تاریخ 13 نوامبر کار خود را آغاز کرد و شش توربین دیگر قرار است امسال به خط اضافه شوند.

این پروژه برای تأمین انرژی میادین نفت و گاز دریایی Snorre و Gullfaks واقع در نزدیکی این مزرعه، به‌منظور کاهش انتشار کربن توسعه یافته است.

به‌دلیل تغییرات اقلیمی و افزایش قیمت سوخت، کشورهای سراسر جهان به‌دنبال تغییرات جدی هستند و می‌خواهند انرژی‌های تجدیدپذیر را جایگزین کنند. کشورهایی که در مناطق استوایی هستند، به‌دنبال استفاده بیشتر از انرژی خورشیدی بوده و کشورهایی در مناطق بادخیز هستند، راه‌اندازی مزارع بادی را مورد توجه قرار می‌دهند.

افزایش اندازه توربین‌های بادی می‌تواند به‌عنوان راهی ساده برای افزایش بازده انرژی تأسیسات بادی مورد توجه قرار گیرد. از طرفی، هزینه‌ ساخت این‌چنین سازه‌هایی نیز افزایش پیدا می‌کند. مزارع بادی شناور به‌عنوان راهکاری مناسب می‌تواند تا‌حدی کمک‌کننده باشد.

شرکت Hywind Tampen اولین آزمایش مزرعه بادی را در دنیای واقعی اجرا کرده است.

پروژه شرکت Hywind Tampen برای مزارع بادی

پروژه Hywind Tampen در 87 مایلی (140 کیلومتری) سواحل نروژ واقع شده و شامل 11 توربین بادی است که قادر به تولید 88 مگاوات انرژی هستند. شرکت برق نروژی Equinor مسئولیت این پروژه را بر عهده دارد.

توربین‌ها در آب‌هایی با عمق 853 تا 984 فوت (260-300 متر) قرار دارند و روی سازه‌های شناور با سیستم مشترک نصب می‌شوند. چهار توربین از 11 توربین مورد استفاده در این پروژه مونتاژ شده‌اند، اما تنها در سال آینده در مزرعه بادی نصب خواهند شد. حتی با وجود هفت توربین، این تأسیسات دارای ظرفیت 60 مگاواتی است که آن را به بزرگ‌ترین مزرعه بادی شناور جهان تبدیل می‌کند.

این پروژه برای تأمین انرژی میادین نفت و گاز دریایی Snorre و Gullfaks واقع در نزدیکی این مزرعه، به‌منظور کاهش انتشار کربن توسعه یافته است. شرکت Equinor تخمین می‌زند وقتی پروژه Hywind Tampen کاملاً فعال شود، 35 درصد از نیاز انرژی این دو میدان نفتی و گازی را برآورده خواهد کرد و انتشار کربن را تا حدود ۲۰۰ هزار تن در سال کاهش می‌دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی