ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

جام جهانی 2022 قطر
تکنولوژی

هشدار مقامات اتحادیه اروپا: اپ‌های رسمی جام جهانی 2022 قطر را دانلود نکنید

طبق ادعای مقامات اتحادیه اروپا، اپ‌های رسمی جام جهانی 2022 قطر اطلاعات زیادی از کاربران دریافت می‌کنند و احتمالاً آن‌ها را زیرنظر می‌گیرند.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۳۰ آبان ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۰

مدیران بخش حفاظت از اطلاعات اتحادیه اروپا مدعی شده‌اند که اپ‌های رسمی جام جهانی 2022 قطر می‌توانند اطلاعات کاربران را در معرض خطر قرار دهد. در همین راستا به کاربران هشدار داده‌اند که این برنامه‌ها را روی دستگاه‌های خود دانلود نکنند.

رویدادهای بزرگی مانند جام جهانی معمولاً با توسعه اپ‌هایی همراه است که به کاربران در انجام کارهای مختلف کمک می‌کنند. برای مثال این اپ‌ها می‌توانند برای ناوبری طرفداران یا برنامه‌ریزی سفر مورد استفاده قرار بگیرند.

در اکثر مواقع این اپ‌ها مشکلی ندارند، اما ظاهراً موضوع درباره برنامه‌های جام جهانی 2022 قطر متفاوت است.

اپ‌های رسمی جام جهانی 2022 قطر اطلاعات زیادی جمع‌آوری می‌کنند

جام جهانی 2022 قطر

طبق گزارشی جدید، رگولاتورهای محافظت از اطلاعات کاربران در اروپا مانند آلمان درباره خطری که افراد با نصب این برنامه‌ها روی گوشی و تبلت خود با آن مواجه می‌شوند، هشدار داده‌اند. به گفته این مقامات، اپ‌های قطری بیش از آنچه ادعا می‌کنند، به اطلاعات کاربران دسترسی دارند.

به گفته رگولاتور آلمان، یکی از این اپ‌ها اطلاعات تماس‌های تلفنی کاربران از جمله شماره تلفن را جمع‌آوری می‌کند. یکی دیگر از برنامه‌ها هم مانع از رفتن دستگاه به حالت اسلیپ می‌شود. رگولاتور آلمان مدعی شده که داده‌های مورد استفاده توسط این اپ‌ها تنها روی دستگاه ذخیره نمی‌شوند، بلکه به یک سرور مرکزی هم منتقل می‌شوند.

آلمان همچنین به افرادی که به قطر سفر می‌کنند توصیه کرده که تنها در صورت لزوم این اپ‌ها را نصب کنند، البته نه روی دستگاه اصلی‌شان. آلمان می‌گوید کاربران برای حفظ امنیت خود باید این اپ‌ها را روی دستگاه دوم که استفاده عادی از آن ندارند، نصب کنند.

مقامات نروژ هم هشدار مشابه با آلمان را به کاربران داده‌اند و می‌گویند شاید مقامات قطر با همین اپ‌ها کاربران را زیرنظر بگیرند. مقامات در فرانسه هم درباره این موضوع هشدار داده‌اند که کاربران باید مراقب تصاویر و ویدیوهای خود باشند و با ورود به خاک فرانسه، اپ‌ها را پاک کنند.

در پایان باید گفت که با وجود هشدارهای مقامات اتحادیه اروپا، هنوز چیزی ثابت نشده و دولت قطر، اپل و گوگل درباره این اتهامات اظهارنظری نکرده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی