ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سم بنکمن-فرید ایلان ماسک
کسب و کار

سم بنکمن-فرید، مدیرعامل سابق FTX ظاهراً 100 میلیون دلار در توییتر ایلان ماسک سهم دارد

گزارشی تازه می‌گوید که سم بنکمن-فرید 100 میلیون دلار سهام خود در توییتر را حتی پس از خرید این شرکت توسط ماسک حفظ کرده است.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲ آذر ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۰

گزارشی تازه می‌گوید «سم بنکمن-فرید»، مدیرعامل سابق صرافی FTX در توییتر که تحت مالکیت ایلان ماسک است، حدود 100 میلیون دلار سهم دارد. ثروتمندترین فرد جهان پیش‌تر گفته بود که وقتی پیشنهاد کمک مالی بنیان‌گذار FTX در این شبکه اجتماعی را شنیده، به این نتیجه رسیده که او آدم مزخرفی است.

به گزارش وب‌سایت Semafor، سم بنکمن-فرید در معامله خرید توییتر سهیم است. ظاهراً مدیرعامل تسلا چند هفته پس از ارائه پیشنهاد خرید توییتر با مبلغ 44 میلیارد دلار در تاریخ 5 مه، در پیامک‌هایی از مدیرعامل وقت FTX دعوت کرده بود تا سهام عمومی خود از این شبکه اجتماعی را پس از انجام معامله حفظ کند. در ترازنامه‌ای که چندی پیش از سوی FTX منتشر شده بود هم می‌توان دید که سهام توییتر به‌عنوان دارایی غیرنقد ذکر شده است.

سم بنکمن-فرید در پاسخ به پیامک ماسک گفته بود که از برنامه او برای تصاحب توییتر حمایت می‌کند، اما نمی‌تواند سرمایه‌گذاری جدیدی در این شبکه اجتماعی داشته باشد. او اضافه کرده بود که حدود 100 میلیون دلار از سهام این شرکت را در اختیار دارد که می‌تواند آن را به این معامله منتقل کند.

بنکمن-فرید از سرمایه‌گذاری بیشتر در توییتر صرف‌نظر کرد

با این حال، «ویل مک‌اسکیل»، مشاور بنکمن-فرید در ماه مارس دوباره با ماسک تماس گرفت و این‌بار مدعی شد که بنیان‌گذار FTX در نظر دارد که خودش توییتر را بخرد و به همین منظور مایل است بین 8 تا 15 میلیارد دلار در راه این معامله به مدیرعامل تسلا کمک کند. این دو نفر در یک تماس تلفنی با یکدیگر در‌این‌باره صحبت کردند و براساس گزارش‌ها، بنکمن-فرید بعداً تصمیم گرفت که نقشی در این معامله نداشته باشد.

ایلان ماسک از آن زمان تاکنون در صفحه خود حملات متعددی به سم بنکمن-فرید و ماجرای سقوط صرافی FTX داشته است. بنکمن-فرید تنها فردی نیست که سهام عمومی خود را به شرکت خصوصی توییتر منتقل کرده؛ جک دورسی، هم‌بنیان‌گذار این شرکت اجتماعی هم حدود 1 میلیارد دلار سهام داشته و همچنان این دارایی را حفظ کرده است. حفظ این دارایی‌ها به ماسک کمک کرده تا نیازی به خرید آنها و پرداخت پول به مالکانشان نداشته باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی