ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

FTX
تکنولوژی

جدال آمازون و اپل برای به تصویر کشیدن داستان مدیرعامل صرافی ورشکسته FTX

آمازون برای ساخت یک مینی‌سریال قصد دارد با برادران روسو همکاری کند و اپل نیز قصد دارد حقوق کتاب مایکل لوئیس درباره FTX را بخرد.

در چند وقت گذشته مهم‌ترین خبر دنیای کریپتو سقوط صرافی FTX بوده که همچنان روی بازار تأثیرگذار است و اکنون آمازون قصد دارد یک مینی‌سریال درباره این صرافی ارزهای دیجیتال و مدیرعامل سابق آن، «سم بنکمن-فرید» بسازد. علاوه بر این، اپل نیز قصد دارد حقوق یکی از کتاب‌های «مایکل لوئیس» در مورد سقوط این کارآفرین و پلتفرم معاملاتی او را برای ساخت یک فیلم بخرد.

شرکت تولید AGBO متعلق به «برادران روسو» (آنتونی و جو روسو)، کارگردان‌های فیلم Avengers: Infinity War برای تهیه‌کنندگی سریال آمازون در نظر گرفته شده‌اند و همچنین این دو برادر ظاهراً قصد دارند چند قسمت آن را کارگردانی کنند. هرچند هیچ اشاره‌ای به لیست بازیگران این مینی‌سریال نشده است، اما گفته می‌شود که آمازون قصد دارد از بازیگرانی که برادران روسو با آن‌ها همکاری کرده است، استفاده کند.

آمازون

جزئیات مشخصی از داستان سریال براساس «گزارش‌های داخلی» تعدادی از روزنامه‌نگاران تهیه شده است، اما آمازون توضیح نداده که از کدام روزنامه‌نگاران یا اتاق‌های خبری کمک گرفته است. در حالی که هنوز هیچ جزئیات دیگری درباره این سریال وجود ندارد، طبق گزارش‌ها، آمازون قصد دارد تولید آن را از بهار آینده آغاز کند.

تلاش اپل برای ساخت فیلم سقوط صرافی FTX

در مقابل، نویسنده کتاب‌هایی از جمله The Big Short و Moneyball، یعنی مایکل لوئیس، شش ماه از وقت خود را روی نوشتن داستان بنکمن-فرید و صرافی او قبل از ورشکست شدن متمرکز کرده است. انتظار می‌رود این داستان به یک فیلم سینمایی تبدیل شود و اپل تلاش می‌کند تا برای شکست‌دادن رقبایی مانند آمازون و نتفلیکس، حقوق آن را خریداری کند.

اپل تی وی

لوئیس در کتاب خود سقوط امپراتوری کریپتو بنکمن-فرید را توضیح می‌دهد. بنکمن-فرید به دلیل اتهامات کلاهبرداری و سوء‌استفاده از وجوه مشتریان، از سمت مدیرعاملی FTX استعفا کرد که زمانی ارزش آن پیش از اعلام ورشکستگی، تا 26 میلیارد دلار برآورد شده بود.

او و صرافی FTX اکنون در ایالات متحده و کشورهای دیگری به دلیل نقض احتمالی اوراق بهادار تحت تحقیق هستند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی