ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

گوگل: 60 درصد مطالب اینترنت، تکراری هستند

«گری ایلیز»، تحلیلگر گوگل امی‌گوید حدود ۶۰ درصد محتوای موجود در اینترنت تکراری است.

در جریان رویداد آنلاین Google Search Central، در سنگاپور، «گری ایلیز»، تحلیلگر گوگل اعلام کرد حدود ۶۰ درصد محتوای موجود در اینترنت تکراری است.

وی از عبارت داپلیکیت (Duplicate) به مفهوم تکراری بودن، برای چنین محتواهایی در اینترنت استفاده کرده و می‌گوید محتوای تکراری عموماً به بلوک‌های محتوایی در داخل یا در بین دامنه‌ها اشاره دارد که دقیقاً با محتوای دیگری مشابهت دارند.

دسترسی به بسیاری از داده‌های موجود در فضای اینترنت، برای کاربران رایگان است. یکی از تحلیلگران گوگل می‌گوید حجم محتواهای تکراری در اینترنت، زیاد است.

این تحلیلگر گوگل در ادامه رویداد آنلاین به این موضوع اشاره کرد که وب‌سایت‌ها باید از انتشار چنین محتواهای تکراری یا داپلیکیت جلوگیری کنند. انجام چنین کاری به سئوی بهتر محتوا یا بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)کمک می‌کند. با تولید محتوای منحصر به فرد، وضعیت وب‌سایت‌ها در موتورهای جستجو بهتر می‌شود.

گوگل ویژگی «AP ARCHIV» را از طریق گوگل پلی منتشر کرد

گوگل پیشتر تائید کرده بود که روی توسعه ابزاری کار می‌کند که به کاربران سیستم عامل اندروید اجازه می‌دهد بتوانند برخی از برنامه‌ها را آرشیو کنند. انجام چنین کاری باعث می‌شود تا کاربران فضای بیشتری در حافظه دستگاه خود در اختیار داشته باشند.

به گفته گوگل، با انجام چنین کاری حدود ۶۰ درصد حافظه اشغال شده دستگاه به‌ سادگی آزاد می‌شود و در دسترس کاربران قرار می‌گیرد تا بتوانند از آن استفاده کنند. هنگامی که کاربران برنامه‌ای را آرشیو می‌کنند، تمام اطلاعات آنها در برنامه باقی می‌ماند ولی وقتی اپلیکیشن در قسمت آرشیو قرار می‌گیرد، فضای اشغال شده در دستگاه کاهش پیدا می‌کند.

پلی استور اخیراً به‌روزرسانی جدید نسخه ۳۳.۴ را منتشر کرده است. این آپدیت ویژگی «آرشیو برنامه» یا « AP ARCHIV » را ارائه می‌دهد. وقتی کاربران اپلیکیشنی را آرشیو می‌کنند، آیکون آن از صفحه دستگاه حذف نمی‌شود ولی نمادی روی آن قرار می‌گیرد که نشان می‌دهد برنامه آرشیو شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی