ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گوریلا گلس
تکنولوژی

گوریلا گلس ویکتوس 2 معرفی شد؛ مقاومت در برابر بتن تا ارتفاع یک متری

طبق توضیحات کورنینگ، گوریلا گلس ویکتوس 2 هنگام سقوط از فاصله یک متری روی بتن، مقاومت خود را حفظ می‌کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۹ آذر ۱۴۰۱ | ۱۸:۰۰

شیشه گوریلا گلس که توسط شرکت کورنینگ (Corning) تولید می‌شود، در بسیاری از گوشی‌های هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرد و اکنون این شرکت با معرفی نسخه جدید آن، گوریلا گلس ویکتوس 2 (Victus 2) نوید مقاومت بیشتر را می‌دهد. به گفته کورنینگ، ترکیب شیشه‌ای جدید عملکرد بهتری در هنگام افتادن گوشی روی سطوح ناهموار مانند بتن ارائه می‌کند و گوشی کاربران پس از سقوط از فاصله یک متری روی بتن، به‌عنوان یکی از سخت‌ترین سطوح ممکن نیز جان سالم به در خواهد برد.

بهبود دوام و مقاومت گوریلا گلس ویکتوس 2

کورنینگ ادعا می‌کند گوریلا گلس ویکتوس 2 در آزمایش‌های خود پس از سقوط از فاصله یک متری روی سطح بتن، جان سالم به در برده است. همچنین در بیانیه این شرکت گفته شده که نمونه‌های تولید‌شده توسط شرکت‌های رقیب ممکن است از فاصله نیم‌متری یا کمتر شکست بخورند.

با این حال، مانند گوریلا گلس ویکتوس 2020، شیشه جدید همچنان مقاومت خود را پس از سقوط از فاصله دو متری روی سطوح آسفالت حفظ خواهد کرد و از بیش از 20 سقوط پشت سر هم از فاصله یک متری جان سالم به در خواهد برد و دیگر چندان مستعد دریافت خراشیدگی نیست.

در ادامه، این شرکت توضیح می‌دهد:

«ویکتوس 2 همچنین در برابر سقوط از فاصله دو متری روی سطح آسفالت سالم ماند و مقاومت در برابر خراش آن تا چهار برابر بهتر از ماده معدنی آلومینوسیلیکات است.»

آزمایش سقوط گلس

کورنینگ می‌گوید که هدفش ایجاد شیشه‌ای است که به‌اندازه کافی بادوام باشد تا در هنگام سقوط دستگاهی از فاصله‌ای به‌اندازه کمر انسان‌ها روی سطوح سخت‌تر، باعث مقاومت نمایشگر آن شود.

این شرکت همچنین اشاره کرده است که گوشی‌های فعلی 15 درصد سنگین‌تر و 10 درصد بزرگ‌تر از دستگاه‌های چهار سال پیش هستند که این امر ضربه و فشار روی نمایشگر را افزایش می‌دهد.

در حال حاضر، مشخص نیست کدام دستگاه‌ها ابتدا گوریلا گلس ویکتوس 2 را دریافت خواهند کرد. با این حال، کورنینگ گفته که محصولش «برای بیش از 8 میلیارد دستگاه از 45 برند بزرگ طراحی شده است.» به عنوان مثال، اپل یک سرمایه‌گذار بزرگ این شرکت است که چندین سال پیش 250 میلیون دلار در آن سرمایه‌گذاری کرد. همچنین می‌توان انتظار داشت که سامسونگ برای سری پرچمدار گلکسی S23 خود به سراغ این فناوری برود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی