ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
کسب و کار

منتقدان قدیمی اپل پشت مالک جدید توییتر درآمدند؛ حمایت اپیک و اسپاتیفای از ایلان ماسک

ایلان ماسک به‌دلایلی از جمله متوقف کردن هزینه‌های تبلیغاتی، از شرکت اپل و تیم کوک، مدیرعامل آن انتقاد کرده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۹ آذر ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۰

ایلان ماسک، مالک جدید توییتر اخیراً از اپل و «تیم کوک»، مدیرعامل آن، به دلیل دریافت کارمزد 30 درصدی و همچنین متوقف کردن تبلیغات خود در این شبکه اجتماعی، انتقاد کرده است. او همچنین در یک توییت به «آغاز یک جنگ» با اپل اشاره کرد که البته اکنون توییت خود را حذف کرده است. همین امر باعث شد تا اسپاتیفای و اپیک گیمز، سازنده بازی فورتنایت که در گذشته نیز بر سر کارمزد 30 درصدی با اپل مشکلاتی داشته‌اند، یک‌بار دیگر انتقادهای خود نسبت به این سیاست را نشان دهند.

مالک جدید توییتر، در توییت حذف‌شده خود علیه یکی از قدرتمندترین شرکت‌های فناوری جهان یعنی اپل اعلام جنگ کرد و مدعی شد که غول فناوری سه تخلف انجام داده است: متوقف کردن هزینه تبلیغات در توییتر، تهدید به «محرومیت توییتر از اپ استور» و دریافت هزینه 30 درصدی از فروش محتوا از طریق اپ استور.

ماسک علیه اپل

او در یکی از توییت‌های خود ضمن جویا‌شدن موضوع از تیم کوک، نوشت:

«اپل اکثر تبلیغات خود در توییتر را متوقف کرده است. آیا آن‌ها از آزادی بیان در آمریکا متنفر هستند؟»

طبق گزارش واشنگتن پست، اپل یکی از برترین تبلیغ‌کنندگان توییتر است که در سه‌ماهه اول سال 48 میلیون دلار برای تبلیغات در آن هزینه کرده است.

همراهی اسپاتیفای و اپیک گیمز با ایلان ماسک

اسپاتیفای

در حالی که بسیاری از توسعه‌دهندگان از هزینه‌های دریافتی اپل ناراضی هستند، اما تعداد کمی از آن‌ها از این شرکت انتقاد می‌کنند؛ زیرا این امر ممکن است دسترسی آن‌ها به کاربران زیادی را به خطر بیندازد. با این حال «تیم سوئینی»، مدیرعامل اپیک گیمز از ماسک حمایت کرده و در توییتی گفته است که سازنده آیفون یک تهدید برای آزادی در سراسر جهان محسوب می‌شود.

در توییت او آمده است:

«اپل تهدیدی برای آزادی در سراسر جهان است. آن‌ها در زمینه توزیع اپلیکیشن یک انحصار غیرقانونی را حفظ کرده‌اند و از آن برای کنترل گفتمان آمریکایی استفاده می‌کنند و با ذخیره اطلاعات حساس مشتریان در یک مرکز داده دولتی، معترضان در چین را به خطر می‌اندازند.»

«دنیل اک»، مدیرعامل اسپاتیفای نیز به‌طور غیرمستقیم حمایت خود از ماسک را نشان داده است. کارآفرین سوئدی توییت‌های ماسک در انتقاد از اپل را ریتوییت کرده، اما هیچ توییت جدیدی در این رابطه ارسال نکرده است.

اسپاتیفای قبلاً شکایت‌های ضد‌انحصاری علیه سازنده آیفون در اروپا ارسال کرده و اپیک گیمز نیز در سال 2020 از اپل در ایالات متحده شکایت کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی