ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

توییتر بلو
تکنولوژی

عرضه سرویس توییتر بلو دوباره به تعویق افتاد؛ این‌بار به بهانه کارمزد 30 درصدی اپل

ظاهراً ایلان ماسک می‌خواهد با اعمال تغییراتی در سرویس توییتر بلو، امکان خرید اشتراک آن از طریق اپ را حذف کند.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۹ آذر ۱۴۰۱ | ۰۹:۰۹

توییتر پس از مشکلاتی که راه‌اندازی اولیه نسخه جدید توییتر بلو تجربه کرد، تصمیم به توقف عرضه آن گرفت. اما در این میان مالک جدید توییتر، ایلان ماسک به‌دنبال عرضه مجدد آن بود و هر بار به بهانه‌ای این کار به تعویق افتاد. اما منتظر بودیم که دیروز این سرویس ارائه شود که این‌بار هم چنین اتفاقی نیفتاد که ظاهراً کارمزد 30 درصدی اپل مقصر اصلی این موضوع است و ماسک می‌خواهد خرید درون برنامه‌ای بلو را حذف کند.

توسعه‌دهندگان برای هر تراکنشی که اپ‌ آن‌ها انجام می‌دهد، باید 15 تا 30 درصد کارمزد به اپل بپردازند که یکی از قوانین اپ استور به حساب می‌آید. سرویس توییتر بلو زمانی که برای اولین‌بار توسط ایلان ماسک ارائه شد، تنها از طریق اپ iOS در دسترس بود. بنابراین با هر خرید، 30 درصد پول به حساب اپل واریز می‌شد.

ایلان ماسک و تغییرات جدید سرویس توییتر بلو

سرویس جدید توییتر بلو با هزینه ماهانه 7.99 دلار به کاربران اجازه می‌دهد تیک آبی بخرند، اما همین موضوع باعث دردسرهای زیادی شد و حساب‌های جعلی زیادی به وجود آمد. البته ایلان ماسک گفت برای رفع این مشکل، از رنگ‌های مختلف استفاده می‌کند.

ایلان ماسک

اما به نظر می‌رسد این تغییر هم باعث نشده سرویس توییتر بلو دوباره در دسترس قرار بگیرد. طبق گزارشی جدید، باید منتظر تغییرات تازه‌ای در این سرویس باشیم که شامل افزایش قیمت 1 سنتی و رسیدن قیمت آن از 7.99 به 8 دلار و همچنین شماره تلفن برای تأییدیه می‌شود.

اما این تمام ماجرا نیست و ظاهراً دلیل اصلی که ایلان ماسک تصمیم به عدم ارائه مجدد سرویس توییتر بلو در تاریخ مشخص‌شده قبلی گرفته، کارمزد 30 درصدی اپل است. ظاهراً سرویس اشتراکی بلو به‌گونه‌ای تغییر می‌کند که فاقد گزینه خرید درون‌برنامه‌ای باشد تا کارمزدی به اپل داده نشود.

ثروتمندترین فرد دنیا چند وقت پیش رسماً اعلام کرد که اپل، یکی از بزرگ‌ترین تبلیغ‌دهندگان توییتر اکثر تبلیغات خود را متوقف کرده و حتی تهدید کرده که اپ توییتر را از اپ استور حذف می‌کند. بنابراین به نظر می‌رسد ایلان ماسک می‌خواهد واکنش تندی به کوپرتینویی‌ها نشان دهد.

در‌نهایت در حال حاضر نمی‌دانیم ایلان ماسک دقیقاً چه برنامه‌ای برای آینده توییتر دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی