ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فاکسکان
کسب و کار

فاکسکان به کارگرانی که کارخانه تولید آیفون را ترک نکنند، 1800 دلار پاداش می‌دهد

فاکسکان تصمیم گرفته برای جلوگیری از فرار کارگران از بزرگترین کارخانه تولید آیفون در چین، به آن‌ها حداکثر 1800 دلار پاداش دهد.

پس از اعتراض‌های کارگران بزرگ‌ترین کارخانه تولید آیفون متعلق به فاکسکان در چین، اکنون این شرکت تصمیم گرفته است به کارگرانی که به کار خود در کارخانه ادامه می‌دهند، تا ۱۸۰۰ دلار پاداش بدهد.

این پاداش ظاهراً قرار است در ماه دسامبر و ژانویه به کارگران تمام‌وقت که در ابتدای ماه نوامبر یا قبل از آن استخدام شده‌اند، پرداخت شود. فاکسکان امیدوار است با این رویکرد بتواند آرامش را به بزرگ‌ترین کارخانه تولید آیفون بازگرداند.

اعتراض کارگران فاکسکان و تعیین پاداش غیرمعمول از سوی این شرکت

کارگران فاکسکان در بزرگ‌ترین کارخانه تولید آیفون در شهر ژنگژو چین، اوایل آذرماه دست به اعتراضی گسترده زدند. اعتراضات زمانی شروع شد که کارگران هفته‌ها در قرنطینه به سر بردند و سپس متوجه شدند پرداخت پاداش‌ها به تعویق می‌افتد. همین مسئله باعث شد اعتراض کنند. فاکسکان ابتدا ضمن عذرخواهی از کارگران از آنها خواست آرام باشند تا به موضوع رسیدگی کند. اما قضیه به همین جا ختم نشد و اعتراض‌ها شدت گرفت تا جایی که گفته شد به‌دلیل اعتراض‌ کارگران این کارخانه و محدودیت‌های به‌وجود‌آمده به‌دلیل شیوع کرونا، تولید آیفون اپل تا حدود ۶ میلیون دستگاه در سال جاری کاهش پیدا می‌کند.

Foxconn

فاکسکان هفته گذشته نیز پاداش‌هایی را برای کارگرانی که تصمیم به ترک کار خود داشتند، در نظر گرفت. اکنون نیز پاداشی غیرمعمول برای کارگرانی که در کارخانه بمانند، در نظر گرفته است تا بتواند خط تولید را به‌سرعت به روال طبیعی خود بازگرداند. بیش از ۲۰۰ هزار کارگر در کارخانه ژنگژو چین مشغول فعالیت هستند و گفته می‌شود بعد از اعتراضات نیز بیش از ۲۰ هزار نیرو این کارخانه را ترک کرده‌اند.

اپل ظاهراً از نزدیک عملکرد فاکسکان را مورد‌توجه قرار می‌دهد و اعلام کرده است که به وضعیت کارگران فاکسکان توجه می‌کند. براساس اعلام اپل، هر‌دو شرکت در تلاشند وضعیت کارگران فاکسکان در شرایط مساعد قرار بگیرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی