ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

پیش‌نیاز «تأیید داروی غیرحضوری» در بیمه سلامت: نصب ایتا، سروش یا روبیکا؟

تصویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد بیمه‌شدگان بیمه سلامت برای تأیید غیرحضوری دارو باید در یکی از پیام‌رسان‌های داخلی عضو باشند.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۹ آذر ۱۴۰۱ | ۱۷:۳۹

تصویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که نشان می‌دهد بیمه‌شدگان بیمه سلامت برای «تأیید غیرحضوری دارو» می‌توانند در یکی از پیام‌رسان‌های داخلی عضو باشند. هنوز این خبر تأیید رسمی نشده، اما بررسی‌های بیشتر نشان می‌دهد این موضوع مربوط به تأیید داروی بیماران خاص است که به‌جای خدمات حضوری، می‌توانند با استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی خدمات غیرحضوری دریافت و مستندات خود را ارسال کنند.

آن‌طور که در تصویر آمده، شرط تأیید غیرحضوری دارو برای بیمه‌شدگان بیمه سلامت، داشتن کد رهگیری نسخه الکترونیک و یکی از پیام‌رسان‌های داخلی ایتا، سروش یا روبیکا است.

بیمه سلامت پیام‌رسان داخلی

به نظر می‌رسد این ماجرا در راستای طرح تأیید نسخه غیر‌حضوری فوری برای بیماران استان البرز باشد. اوایل آبان‌ماه، خبرگزاری برنا خبری منتشر کرد مبنی بر اینکه مدیرکل بیمه سلامت استان البرز از امکان تأیید نسخه غیرحضوری خبر داده است. «داود زارع» در همین رابطه گفته بود:

«تأیید داروهای بیماران خاص بدون حضور در اداره کل بیمه سلامت اجرا می‌شود. بیماران بدون هزینه رفت‌وآمد و اتلاف وقت، تنها با مراجعه به داروخانه، از طریق پیام‌رسان داخلی مستندات خود را ارائه می‌کنند و حدود 30 تا 60 دقیقه بعد تأیید نسخه برای آن‌ها ارسال می‌شود.»

البته ارائه خدمت به شرط عضویت در پیام‌رسان‌های داخلی، موضوع جدید و تازه‌ای هم نیست. پیش از این دانشگاه آزاد و گمرک نیز برای ارائه خدمات به مخاطبانشان، آن‌ها را به استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی ملزم کرده بودند. خرداد سال گذشته، ورود به سامانه آموزش‌یار دانشگاه آزاد منوط به دریافت رمز دوم از پیام‌رسان آی‌گپ شد که انتقاد دانشجویان دانشگاه آزاد را به‌همراه داشت. البته پیام‌رسان آی‌گپ اعلام کرد که در اجرایی‌شدن این موضوع، دخالتی نداشته و همه چیز به سیاست‌های خود دانشگاه آزاد باز می‌گشت.

اردیبهشت‌ماه امسال نیز زمزمه‌هایی برای اجبار استفاده از پیام‌رسان ایرانی «وی» جهت ثبت رجیستری گوشی‌های مسافری مطرح شد که سخنگوی گمرک اعلام کرد این موضوع اختیاری است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • molavy
  molavy | ۱۳ آذر ۱۴۰۱

  همه حضوری میریم برای تایید نسخه، ولی از خدمات غیر حضوری استفاده نمی‌کنیم

 • peyman17
  peyman17 | ۱۰ آذر ۱۴۰۱

  محدودیت تهدید اجبار
  بجز اینکارا چیز دیگه ای بلد نیستن

 • Rezahan
  Rezahan | ۱۰ آذر ۱۴۰۱

  از این به بعد هر اتفاقی بیفته هر چیز تصویب بشه فقط برای سختتر کردن زندگی مردمه و تمام.
  فقر فساد و گرونی کافی نیست انحصار توی همه چی قراره اضافه بشه حتی برامون مشخص میکنن از چی استفاده کنیم وگرنه باید بمیری چون ایرانی هستی

مطالب پیشنهادی