ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

5G
تکنولوژی

اریکسون: تا پایان ۲۰۲۲ بیش از یک میلیارد کاربر به شبکه 5G دسترسی پیدا می‌کنند

همچنین انتظار می‌رود تا تعداد مشترکان شبکه 4G تا پایان سال 2022 به 5.2 میلیارد نفر برسد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۰ آذر ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۷

شبکه 5G در آستانه رسیدن به یک نقطه عطف بزرگ است. اریکسون، شرکت سازنده تجهیزات مخابراتی، در جدیدترین گزارش تغییر‌پذیری خود مدعی شده است که تا پایان سال 1 میلیارد مشترک بی‌سیم در سراسر جهان به شبکه 5‌G متصل خواهند شد. برای مقایسه، شبکه 4G در سال 2022 به حدود 5 میلیارد مشترک خواهد رسید.

براساس این گزارش که به تازگی منتشر شده است، بین جولای و سپتامبر سال جاری، 110 میلیون مشترک در سراسر جهان به شبکه 5‌G دسترسی پیدا کرده‌اند که با این وجود، تعداد کل مشترکین آن به 870 میلیون نفر می‌رسد. این تقریباً دو برابر بیشتر از تعداد مشترکان 5G در پایان سال 2021 است که سازنده تجهیزات مخابرات سوئدی تخمین می‌زند که 580 میلیون نفر باشد.

اریکسون

اریکسون در گزارش خود پیش‌بینی می‌کند که رشد 4G در پایان سال به اوج خود خواهد رسید و 5G برای جایگزینی استانداردهای ارتباطی رایج رقابت می‌کند. در آمریکای شمالی که اپراتورها طی سه سال گذشته برتری 5‌G را اعلام کرده‌اند، حدود 35 درصد از مشترکین موبایل تا پایان سال 2022 از 5‌G استفاده خواهند کرد. همچنین باند میانی 5G، اکنون به 80 درصد از جمعیت ایالات متحده رسیده است.

«فردریک جدلینگ»، رئیس شبکه اریکسون در بیانیه‌ای گفت:

«ارائه‌دهندگان خدمات ارتباطی به استقرار شبکه 5G ادامه می‌دهند و شتاب برای دسترسی بی‌سیم ثابت در حال افزایش است. ترافیک داده‌های شبکه موبایل جهانی عملاً هر دو سال دو برابر می‌شود.»

در ادامه گزارش اریکسون به این موضوع اشاره شده که احتمالاً با روی‌کار‌آمدن شبکه 5G، روند دیگری در سطح جهانی ظهور پیدا خواهد کرد: اپراتورهایی که برای ارائه سرعت‌های بیشتر هزینه‌ای دریافت می‌کنند و احتمالاً این موضوع به این زودی‌ها تغییر نخواهد کرد.

رشد شبکه 4G در کنار 5G

شبکه 5G

در‌نهایت، مشترکین 4G نیز همچنان در حال افزایش است و بین جولای تا سپتامبر سال جاری، 41 میلیون مشترک جدید به آن دسترسی پیدا کرده‌اند. پیش‌بینی می‌شود که این تعداد تا پایان سال به 5.2 میلیارد نفر برسد و مشترکین سرویس‌های موبایل به‌طور کلی از 8.4 میلیارد نفر نیز فراتر برود.

انتظار می‌رود تا سال 2028، 5 میلیارد نفر از سراسر جهان به شبکه 5G دسترسی داشته باشند که 55 درصد از کل اشتراک‌ها را شامل می‌شود. همچنین پیش‌بینی می‌شود تعداد اشتراک‌های موبایل در سال 2028 بیش از 9.2 میلیارد نفر باشد.

5G
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی