ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

واردات یک خودروی خارجی، به‌عنوان پاداش فوتبالیست‌ها؛ فراری‌های جدید در راهند؟

یک روز قبل از بازی ایران و آمریکا، پاداش مذکور به‌عنوان انگیزه‌ای برای غلبه بر آمریکا اعطا شد.

غزاله زاهدی
نوشته شده توسط غزاله زاهدی | ۱۲ آذر ۱۴۰۱ | ۱۶:۰۰

تیم ملی فوتبال هفته گذشته پس از 2 باخت و یک برد، از جام‌جهانی 2022 قطر خداحافظی کرد. اما این حضور ناموفق با یک پاداش ویژه همراه بود که از زمان صعود به جام‌جهانی به‌جا مانده و قبل آخرین بازی تیم ملی در جام‌جهانی با تیم آمریکا به اطلاع ملی‌پوشان فوتبال رسانده شد. مجوزی که ظاهراً از امکان واردات خودرو با پرداخت تعرفه حکایت دارد. با این حال، امکان دارد که انعطافی در مورد مشخصات فنی خودروهای مذکور در نظر گرفته شده باشد که به نوعی یک استثنا قانونی خاص در جهت تشویق فوتبالیست‌ها به‌حساب می‌آید که دیگر مجبور نیستند از خودروهای داخلی استفاده کنند! از طرف دیگر اعطای چنین مجوزی در دولت دهم مشمول سابقه بوده است که در یکی از مشهورترین موارد، به وارد‌شدن یک دستگاه فراری ۴۵۸ ایتالیا براساس مجوز حمید سوریان (کشتی‌گیر رشته فرنگی) منجر شد. اتفاقی که بعید نیست این‌بار نیز توسط اعضای تیم فوتبال تکرار شود.

بازیکنان تیم فوتبال پس از صعودشان به جام‌جهانی قطر درخواست‌هایی برای در نظر گرفتن پاداش ویژه را داشتند و بعد از اینکه نسبت به این درخواست بی‌توجهی شد، نسبت به این موضوع اعتراض کردند که واکنش چندانی را نیز در پی نداشت. اما طی روزهای اخیر خبر رسیده است که یک روز قبل از بازی ایران و آمریکا پاداش مذکور به‌عنوان انگیزه‌ای برای غلبه بر آمریکا در قالب اعطای مجوز واردات یک دستگاه خودرو اعطا شده است.

با وجود عدم صعود تیم فوتبال از مرحله گروهی جام‌جهانی با دو شکست مقابل انگلیس و آمریکا، وعده داده‌شده به بازیکنان انجام شد و آن‌ها نامه ورود یک خودروی خارجی را دریافت کردند که البته باید در چارچوب قوانین و با پرداخت مالیات و حق گمرک این کار را انجام بدهند.

این دومین‌بار است که بازیکنان تیم ملی فوتبال مجوز ورود یک دستگاه خودروی خارجی به ایران را دریافت کردند و پیش از این هم یک‌بار برای صعود به جام‌جهانی ۲۰۱۴، شاگردان کی‌روش چنین پاداش ویژه‌ای گرفته بودند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • Mohammad Sadegh Manafi
  Mohammad Sadegh Manafi | ۱۳ آذر ۱۴۰۱

  در کل تیم ملی رو دوست داشتم ولی دیگه قرار نیست بهشون رو بدیم یعنی چی آخه؟! صعود که نکردند حالا جایزه هم میدن بهشون؟! حقوق آیندشون رو اگر کمتر میکردند احتمالا تاثیر بهتری میذاشت

 • Farshid-f
  Farshid-f | ۱۲ آذر ۱۴۰۱

  الان مثلا چه کار خاصی کردن برا مردمشون ؟؟؟!!!! چه اتفاق خاصی افتاد برا ما حالا بگو صعود میکردن
  ما همونا که بیچارشون کردن میمونیم

مطالب پیشنهادی