ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مسابقه عکاسی
علمی

از کاوش در دنیای زیر آب تا فوران آتشفشان؛ برندگان مسابقه عکاسی از مناظر 2022 اعلام شدند

این مسابقه شامل هیچ دسته‌بندی یا تعریف محدود کننده‌ای نمی‌شود و هر ساله عکس‌های متنوعی در آن شرکت داده شده‌اند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۳ آذر ۱۴۰۱ | ۱۷:۳۰

جدیدترین فصل از مسابقه بین‌المللی عکا‌س منظره سال برگزار شد و مجموعه‌ای الهام‌بخش از عکس‌های گوناگون در آن شرکت کردند؛ از مناظر کوهستانی به سبک فانتزی گرفته تا فوران‌های آتشفشان. در این مطلب نگاهی به تصاویر برندگان مسابقه عکاسی از مناظر 2022 داریم.

این مسابقه در نهمین سال برگزاری خود قرار دارد و فقط دو جایزه اصلی برای هنرمندان در نظر گرفته است: عکس سال (بهترین عکس) و عکاس سال (بهترین نمونه کار از حداقل چهار تصویر یک هنرمند).

همچنین مسئولان برگزاری این مسابقه، عمداً تعریف خاصی برای «عکس منظره» ارائه نکرده‌اند تا تصاویر بسیار گوناگون و مختلفی در آن شرکت داده شوند و با یکدیگر رقابت می‌کنند. در توضیحات وب‌سایت این مسابقه عکاسی در این رابطه آمده است:

«تاریخچه نقاشی و عکاسی منظره از حدود 500 سال گذشته فوق‌العاده غنی و متنوع است و ما چه کسانی هستیم که تعریف یک عکاس از منظره را محدود کنیم؟ بنابراین، هیچ محدودیتی وجود ندارد. شما می‌توانید وارد مناظر طبیعی یا مصنوعی، چشم‌اندازهای پهناور یا مکان‌های خصوصی شوید؛ انتخاب با خود شماست.»

برنده مسابقه عکاسی «عکاس منظره سال 2022»

عکس برنده مسابقه سال 2022 ماهیت غیر‌متعارف آن را نشان می‌دهد. این عکس زیبا (تصویر بالا) که توسط عکاسی با نام «مارتین برون» گرفته شده است، غواصی را در حال کاوش یک منطقه در زیر آب نشان می‌دهد که انگار مستقیماً از دل داستان‌های «ژول ورن»، نویسنده فرانسوی بیرون آمده است.

علاوه بر برندگان اصلی، مسابقه امسال پنج جایزه «ویژه» نیز به شرکت‌کنندگان اهدا کرده است. این جوایز ویژه شامل بهترین عکس سیاه‌و‌سفید، جایزه ابر شگفت‌انگیز و بهترین تصویر هوایی انتزاعی می‌شود.

در گالری زیر می‌توانید سایر عکس‌های شرکت داده شده در این مسابقه را تماشا کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی