ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مایکروسافت اج
تکنولوژی

سهم مایکروسافت اج در دنیای مرورگرهای دسکتاپ از 11 درصد عبور کرد

مایکروسافت اج اگرچه با رهبر بازار مرورگرهای دسکتاپ یعنی کروم فاصله چشمگیری دارد، اما توانسته برای اولین‌بار سهمش را به بالای 11 درصد برساند.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۳ آذر ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۰

مایکروسافت به‌طور آهسته اما پیوسته در حال افزایش سهم مرورگر خود در بازار مرورگرهای دسکتاپ است و حالا جدیدترین آمار نشان می‌دهد که برای اولین‌بار، سهم مرورگر مایکروسافت اج از 11 درصد فراتر رفته است.

سهم مرورگرها در بازار همواره در حال تغییر است و اگرچه این تغییرات چندان چشمگیر نیستند، اما باز هم شرکت‌ها می‌توانند متوجه عملکردشان در بازار شوند. برای مثال، مدت‌هاست کروم در بازار مرورگرها حکمرانی می‌کند و در جدیدترین آمار مربوط به ماه نوامبر هم این موضوع صادق است.

سهم مایکروسافت اج به 11 درصد رسید

با وجود حکمرانی کروم، سهم مرورگر گوگل در ماه‌های اخیر کاهش داشته و این کاهش به نفع اج بوده است. حالا برای اولین‌بار از زمان معرفی، سهم مرورگر مایکروسافت از 11 درصد عبور کرده و به 11.17 درصد رسیده است.

سهم مرورگر مایکروسافت نسبت به ماه اکتبر 2022 رشد 0.31 درصدی را تجربه کرده است. اگر عملکرد این مرورگر را نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی مقایسه کنیم، با رشد 1.65 درصدی کاربران آن روبه‌رو می‌شویم. سهم مایکروسافت اج در نوامبر 2021 برابر 9.52 درصد بود.

مایکروسافت اج

همان‌طور که گفتیم، کروم همچنان در صدر قرار دارد و سهم 66.13 درصدی را برای خودش تصاحب کرده است. اگرچه سهم مرورگر دسکتاپ گوگل نسبت به ماه قبلی‌اش کاهش 0.36 درصدی داشته، اما همچنان با اختلاف زیادی در صدر قرار دارد.

در رتبه سوم بازار، سافاری قرار دارد؛ مرورگری که تنها در مک‌های اپل در دسترس است و از محبوبیت کامپیوترهای کوپرتینویی‌ها حکایت دارد. سهم سافاری با افزایش 0.26 درصدی به 9.62 درصد رسیده است. در رتبه‌های چهارم و پنجم به‌ترتیب فایرفاکس با سهم 7.1 درصدی و اپرا با سهم 3.3 درصدی به چشم می‌خورند.

در رتبه آخر هم دیگر مرورگر مایکروسافت، یعنی اینترنت اکسپلورر قرار دارد. اگرچه پشتیبانی از این مرورگر به پایان رسیده، اما همچنان 0.77 درصد کاربران به استفاده از آن ادامه می‌دهند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی