ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

اتحادیه چاپ دیجیتال: اختلال اینترنت باعث حذف تبلیغات در کسب‌وکارها شده است

به گفته نایب‌رئیس اتحادیه چاپ دیجیتال، در شرایط کنونی ضربه جدی به این صنف وارد شده و این آسیب همچنان ادامه دارد.

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۱۴ آذر ۱۴۰۱ | ۱۲:۴۲

نایب‌رئیس اتحادیه چاپ دیجیتال و لیتوگرافی، گفت کسب‌وکارها همزمان با محدودیت در اینترنت، ضررهای هنگفتی را تجربه کرده‌اند. به گفته «جلال ذکایی» ایجاد محدودیت در فضای مجازی، صنعت تبلیغات را به‌طور جدی دچار مخاطره کرده است؛ چرا که کسب‌و‌کارها در وهله اول، به حذف هزینه‌ها برای تبلیغات می‌پردازند.

نایب‌رئیس اتحادیه چاپ دیجیتال و لیتوگرافی، با تأکید بر اینکه آمار دقیقی از زیان صنف تبلیغات، چاپ و لیتوگرافی از اختلال در اینترنت وجود ندارد، گفت: «با وجود عدم دسترسی به اطلاعات دقیق، شنیده‌ها حاکی از آسیب 1.5 میلیون دلاری به کسب‌و‌کارهای مجازی با ایجاد محدودیت در اینترنت است.»

به گزارش ایسنا، ذکایی در ادامه توضیحات خود گفت: «شرایط کنونی ضربه جدی به بازاریابی دیجیتال وارد کرده است و هر روز ادامه این وضع، آسیب‌ها را بیشتر می‌کند.»

جلال ذکایی در یک نشست خبری که به مناسبت نمایشگاه تبلیغات برگزار شده بود، با اشاره به اختلال اینترنت و محدودیت در فضای مجازی که این صنعت را دچار مخاطره کرده است، گفت: «ناآرامی‌ها اولین آسیب خود را به تبلیغات زده‌اند؛ زیرا کسب‌و‌کارها در گام نخست برای کنترل هزینه، تبلیغات را حذف می‌کنند. این در حالی است که ظرفیت کار تبلیغاتی بسیار گسترده است.»

رئیس اتاق بازرگانی تهران نیز چندی پیش با اشاره به چالش‌های این روزهای کسب‌وکارها و اقتصاد دیجیتال تأکید کرده بود که فیلترینگ بیشترین آسیب را به قشر جوان زده و ادامه آن، خسارت‌هایی جدی برای اقتصاد دیجیتال به‌دنبال خواهد داشت. از همین رو، اتاق بازرگانی تهران خواهان بررسی این وضعیت در شورای عالی امنیت ملی شد.

نمایشگاه تبلیغات و بازاریابی از ۱۹ تا ۲۲ آذرماه از ساعت هشت تا ۱۵ برگزار خواهد شد و باید دید با وجود ضررهای که به این صنف وارد شده است، آیا از این نمایشگاه مانند سال‌های گذشته استقبال خواهد شد یا خیر.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی