ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

بنیاد ملی نخبگان مسابقه سالانه هوش مصنوعی ایران را برگزار می‌کند

هدف از برگزاری جایزه سالانه هوش مصنوعی گسترش دانش و توانایی‌ و همچنین ایجاد بستر اشتغال فعالان حوزه هوش مصنوعی است.

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۱۵ آذر ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۱

مسابقه هوش مصنوعی ایران (iAAA) از امسال پذیرای ایده‌ و طرح فعالان حوزه هوش مصنوعی است. این مسابقه مسئله محور با عنوان طرح «شهید بابایی» بنیاد ملی نخبگان با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار خواهد شد.

جایزه سالانه مسابقه هوش مصنوعی ایران (iAAA) یک مسابقه مسئله‌ محور در قالب طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان کشور است. این مسابقه با همکاری جمعی از شرکت‌های دانش‌بنیان و 25 شرکت و نهاد برگزار‌کننده و حامی به زودی در کشور برگزار خواهد شد.

این مسابقه تجربه‌ای رقابت محور به منظور آشنایی افراد علاقه‌مند به حوزه هوش مصنوعی است. هدف از برگزاری این مسابقه هم گسترش دانش و توانایی‌ها و همچنین ایجاد بستر اشتغال فعالان حوزه هوش مصنوعی است.

در مرحله اول این رویداد آموزشی غیرحضوری، دانش و مهارت لازم به شرکت‌کنندگان ارائه خواهد شد و سپس در قالب یک مسابقه تیمی یا فردی طرح مسئله می‌‏شود. در این مرحله علاوه بر ارزیابی و استعدادسنجی افراد، مشکلات روز حوزه هوش مصنوعی نیز مرتفع می‌شود.

امسال با تمرکز بر حوزه پزشکی، این مسابقه سعی خواهد داشت تا میان حوزه سلامت، مهندسی و هوش مصنوعی پل ارتباطی بسازد. از همین رو پس از آموزش به شرکت‌کنندگان فرصت داده خواهد شد تا بر مسئله طرح شده در یکی از زمینه‏‌های تصویربرداری پزشکی (چشم، دندان، پاتولوژی) کار کرده و برنده جایزه 450 میلیون تومانی مسابقه شوند.

دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های پزشکی و مهندسی، برنامه‌نویسان و تمامی افراد علاقه‌مند می‌توانند فارغ از دانش تخصصی و تجربه قبلی در این رویداد به صورت فردی یا گروهی ثبت‌نام کرده و علاوه بر بهره‌مندی از آموزش، از جوایز نقدی، امتیازهای ویژه نخبگی بنیاد ملی نخبگان، فرصت کارآفرینی، گسترش شبکه حرفه‌‏ای و جذب در شرکت‌های دانش بنیان نیز بهره‌مند شوند.

از اهداف برگزاری این مسابقه می‌توان به توسعه مهارت‌ در حوزه علم داده، یادگیری ماشین و تحلیل داده، کمک به ورود ابزارهای هوش مصنوعی به صنعت سلامت، شتاب‌دهی به تکنولوژی‌های نوظهور در صنعت سلامت کشور، پشتیبانی از دستاوردهای شرکت‌کنندگان تا دستیابی به محصول، هدایت و آموزش تیم‌های شرکت‌کننده به منظور رفع مسائل تجاری، آموزش و توانمندسازی نیروهای مستعد برتر، پرورش علاقه‌مندان برای ورود به بازار کار، ایجاد تیم‌های چند دانشی و افزایش روحیه کارآفرینی اشاره کرد.

علاقه‌مندان به شرکت در این دوره برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت مسابقه https://iaaa.ai مراجعه و یا با دبیرخانه iAAA تماس بگیرند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی