ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل
تکنولوژی

اپل بازه تعیین قیمت در اپ استور را تغییر داد؛ از 29 سنت تا 10 هزار دلار!

اپل اعلام کرد که توسعه‌دهندگان از این به بعد می‌توانند قیمت اپ‌ها را به 900 روش مختلف در یک بازه 10 هزار دلاری تعیین کنند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۶ آذر ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۰

سال‌هاست که کاربران آیفون هر زمان به اپ استور مراجعه می‌کنند با اپ‌هایی به قیمت 99 سنت، 1.99 دلار و 9.99 دلار روبه‌رو می‌شوند؛ چرا که اپل در گذشته شیوه قیمت‌گذاری را محدود کرده بود. اما کوپرتینویی‌ها حالا این محدودیت‌ها را حذف کرده‌اند و به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهند تا قیمت اپ‌های خود را از حداقل 29 سنت تا حداکثر 10 هزار دلار به 700 روش مختلف تعیین کنند.

افزایش نرخ تورم در سراسر دنیا به اپل و توسعه‌دهندگان فشار آورده تا در قیمت‌گذاری‌ها انعطاف‌پذیری بیشتری داشته باشند. به‌علاوه، این شرکت پارسال در یک پرونده شکایت قضایی توافق کرد تا امکانات قیمت‌گذاری در فروشگاه اپلیکیشن‌های خود را افزایش دهد. این شرکت حالا به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا به‌جای رنج قبلی 99 سنت تا 999.99 دلار بتوانند قیمت برنامه‌های خود را بین 29 سنت و 10 هزار دلار تعیین کنند.

این قابلیت ابتدا از هفته جاری برای اپ‌های دارای حق اشتراک فعال می‌شود و بعد از سال آینده در اختیار سایر اپ‌ها قرار می‌گیرد. «کرولینا میلانسی»، تحلیل‌گر شرکت Creative Strategies با اشاره به تعیین سقف قیمت 10 هزار دلاری، می‌گوید این تغییر می‌تواند نشانه‌ای مبنی بر افزایش قیمت‌ها برای اپ‌ها و خدمات مختلف باشد.

اصلاح قیمت‌های اپ استور در بازارهای مختلف

اپل همچنین اعلام کرده است که اصلاح قیمت‌ها در کشورهای مختلف و مدیریت نرخ ارزهای خارجی هم آسان‌تر خواهد شد. این یعنی توسعه‌دهندگان در آینده می‌توانند قیمت‌های مختلفی را برای کاربران کشورهای مختلف تعیین کنند تا با توجه به سطح درآمد آن‌ها اپلیکیشن‌های خود را عرضه نمایند.

افزون بر این، توسعه‌دهندگان می‌توانند با توجه به نوسانات اقتصادی و تغییراتی که اپل در زمینه کارمزد ایجاد می‌کند، در هر لحظه قیمت‌های خود را تغییر دهند. پیش‌بینی می‌شود که این ویژگی بتواند به افزایش فروش اپلیکیشن‌ها در بازارهای مختلف کمک کند.

با نزدیک‌ترشدن به پایان سال جاری میلادی، یکی از طرح‌هایی که در کنگره آمریکا در دست بررسی قرار دارد، «قانون بازارهای آزاد» است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد کنترل بیشتری روی برنامه‌های خود داشته باشند و احتمالاً کارمزد کمتری بپردازند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی