ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل کار
خودرو

خودروی اپل خودران نیست و رونمایی از آن تا سال ۲۰۲۶ به تعویق افتاده است

اپل ظاهراً مجبور است برنامه معرفی خودروی خود را تا سال ۲۰۲۶ به تعویق بیندازد و «اپل کار» کاملاً خودران نخواهد بود.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۶ آذر ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۰

اپل ظاهراً مجبور شده است نه‌تنها برنامه معرفی خودروی خود را تا سال ۲۰۲۶ به تعویق بیندازد، بلکه به‌نظر می‌رسد «اپل کار» کاملاً خودران نیز نخواهد بود.

منابع آگاه می‌گویند با وجودی که قبلاً گفته شده بود خودروی اپل با قیمت بالاتر از ۱۲۰ هزار دلار عرضه می‌شود، اما اکنون این احتمال مطرح است که قیمت این خودرو کمتر از ۱۰۰ هزار دلار باشد.

با وجودی که پیش‌تر گفته شده بود اپل در سال ۲۰۲۵ از خودروی کاملاً خودران خود رونمایی می‌کند، اما اکنون بلومبرگ در گزارش جدیدی به نقل از منابع آگاه می‌گوید این شرکت مجبور شده است تا تغییراتی در برنامه خود ایجاد کند. این تغییرات تنها به برنامه زمانی رونمایی اپل کار خلاصه نمی‌شود و این شرکت ظاهراً نمی‌تواند برنامه‌های بلند‌پروازانه خود را برای معرفی خودرویی کاملاً خودران دنبال کند. طبق گفته منابع آگاه ظاهراً اپل کار برخلاف آنچه تصور می‌شد، کاملاً خودران نیز نخواهد بود.

تاکنون گزارش‌های مختلفی در مورد تلاش این شرکت برای توسعه اولین خودروی کاملاً خودران و بدون نیاز به فرمان و پدال منتشر شده است. پروژه خودروی خودران اپل که مهندسان این شرکت روی آن کار می‌کنند، در داخل شرکت به‌عنوان «تیتان» (Titan) شناخته می‌شود. گزارش اخیر بلومبرگ، شرایط جدیدی را در مورد پروژه تیتان مطرح می‌کند.

اپل کار، خودرویی کاملاً خودران نخواهد بود

از زمان آغاز پروژه تیتان برای توسعه اولین خودروی کاملاً خودران اپل، تیم این پروژه فراز‌و‌نشیب‌های زیادی را پشت سر گذاشته است. از سال گذشته تاکنون، برخی اعضای کلیدی تیم پروژه تیتان، با اپل قطع همکاری کرده‌اند. همین تغییرات می‌تواند یکی از دلایل به تعویق افتادن پروژه باشد. تغییرات تیم اجرایی پروژه، نه‌تنها روی زمان‌بندی توسعه اپل کار تأثیر گذاشته است، بلکه منابع آگاه می‌گویند احتمالاً اپل نمی‌تواند رؤیای خودروی کاملاً خودران خود را محقق کند و این وسیله نقلیه کاملاً خودران نخواهد بود.

منابع آگاه می‌گویند پروژه تیتان به مدت چند ماه در وضعیت خوبی قرار نداشته است. مهندسان تیم برای توسعه خودرویی بدون فرمان با فناوری‌های موجود با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند. به همین دلیل، به‌نظر می‌رسد اپل به‌جای یک سیستم کاملاً خودران، در حال برنامه‌ریزی برای طراحی خودرویی معمولی‌تر است که مجهز به فرمان و پدال باشد. این منابع ادعا می‌کنند که رانندگی با خودروهای خودران تنها در بزرگراه‌ها میسر است. حال آنکه پیش‌تر اپل در تلاش بود خودرویی توسعه دهد که در هر جاده‌ای بتواند بدون راننده انسانی حرکت کند و فردی که در خودرو نشسته است بتواند کارهای دیگری همچون تماشای فیلم یا رسیدگی به کارهای شخصی را انجام دهد.

از سوی دیگر گفته می‌شود این خودرو که اولین عرضه آن احتمالاً سال ۲۰۲۶ خواهد بود، با قیمتی کمتر از ۱۰۰ هزار دلار در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. این در حالی است که پیش‌تر صحبت از عرضه این خودرو با قیمتی بالاتر از ۱۲۰ هزار دلار بود.

باید دید درنهایت خودروی اپل در چه تاریخی و با چه مشخصاتی در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی