ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کروم
تکنولوژی

کروم به حالت‌های ذخیره‌سازی حافظه و انرژی مجهز می‌شود

گوگل از دو حالت عملکرد جدید برای کروم رونمایی کرده که شامل ذخیره‌سازی حافظه و انرژی است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۸ آذر ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۰

گوگل دو حالت عملکردی جدید برای نسخه وب مرورگر کروم معرفی کرد: ذخیره‌کننده حافظه (Memory Saver) و ذخیره‌کننده انرژی (Energy Saver). به گفته غول فناوری، حالت‌های جدید به کاربران اجازه می‌دهند، مصرف حافظه کروم را تا 30 درصد کاهش دهند و همچنین در زمانی که شارژ دستگاه در حال تمام‌شدن است، عمر باتری آن را افزایش دهند.

حالت‌های جدید کروم

حالت ذخیره‌سازی حافظه، حافظه مورد استفاده توسط برگه‌هایی را که در حال حاضر استفاده نمی‌شوند، آزاد می‌کند که این امر تجربه روان‌تری به مرور وب کاربران ارائه می‌کند. همچنین می‌توان برخی وب‌سایت‌های موردنظر را به‌عنوان معاف از «بهینه‌سازی حافظه» علامت‌گذاری کرد تا با حداکثر عملکرد کار کنند.

حالت ذخیره‌سازی حافظه

مرورگرهای مدرن حافظه زیادی مصرف می‌کنند و در حالی که اگر دستگاه شما دارای 32 گیگابایت رم باشد، مشکلی نخواهد شد، در دستگاه‌هایی که از مشخصات ضعیف‌تری بهره می‌برند، کروم با استفاده از چندین گیگابایت حافظه، می‌تواند سرعت دستگاه شما را کاهش دهد.

حالت صرفه‌جویی در انرژی کروم با محدود‌کردن فعالیت‌های پس‌زمینه و جلوه‌های بصری در وب‌سایت‌های دارای انیمیشن یا ویدیو، عمر باتری بالقوه دستگاه را زمانی که شارژ آن به زیر 20 درصد می‌رسد، بهینه می‌کند. هرچند به‌طور دقیق مشخص نیست که این حالت تا چه اندازه عمر باتری را افزایش می‌دهد، اما در بسیاری مواقع ذخیره هر دقیقه از عمر باتری می‌تواند برای کاربران مفید باشد.

حالت ذخیره‌سازی انرژی

هر دو حالت جدید از امروز به‌عنوان بخشی از آخرین نسخه کروم برای دسکتاپ (m108) شروع به کار کرده‎‌اند و در هفته‌های آینده به‌صورت جهانی در دسترس خواهند بود. زمانی که حالت‌های Memory Saver و Energy Saver در دسترس دستگاه شما قرار بگیرند، می‌توانید گزینه‌های مربوط به آن‌ها را در منوی تنظیمات سه‌نقطه‌ای کروم پیدا کنید. همچنین می‌توان هر کدام از آن‌ها را به‌طور مستقل فعال یا غیرفعال کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی