ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودروهای برقی مشترک میان زامیاد و مپنا
خودرو

زامیاد برقی در راه است؛ همکاری مپنا با گروه سایپا برای تولید اولین وانت برقی کشور

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از تولید خودروهای برقی مشترک میان زامیاد و مپنا در آینده نزدیک خبر داد.

زهرا ملکی
نوشته شده توسط زهرا ملکی | ۱۹ آذر ۱۴۰۱ | ۲۲:۳۰

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از تولید خودروهای برقی مشترک میان زامیاد و مپنا در آینده نزدیک خبر داد. وی ضمن تأکید بر افتخارآفرینی و موفقیت‌های مپنا در صنعت خودروسازی کشور، به ساخت نسخه‌های برقی نیسان لانگ و ون تجاری ۱۴ نفره با همکاری این شرکت اشاره کرد.

هر چند که در حال حاضر زیرساخت‌های مناسب برای تولید خودروهای برقی وجود ندارد و عمده تمرکز خودروسازان روی تولید خودروهای هیبریدی معطوف شده است، توسعه زیرساخت‌های لازم با همکاری شرکت دانش‌بنیان مپنا می‌تواند شرایط لازم را جهت ورود به فاز بعدی تولید خودروهای الکتریکال فراهم آورد.

خودروهای جدید زامیاد در حوزه مسافربری و حمل بار، گزینه‌های عالی برای برقی‌سازی هستند. ون ۱۴ نفره زامیاد در خطوط حمل‌و‌نقل عمومی به‌کار گرفته می‌شود و نیسان لانگ یک گزینه عالی برای جایگزینی خودروهای کامیونت است. خودروهای برقی به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای موجب کاهش آلودگی هوا شده و با توجه به بحران فعلی سوخت، بهترین راه‌حل برای سیستم حمل‌و‌نقل کشور در آینده نزدیک به حساب می‌آیند. 

زامیاد و مپنا، تفاهم‌نامه‌ای را در زمینه برقی‌سازی خودروهای تجاری به امضا رسانده‌اند و نسخه‌های الکتریکی ون ۱۴ نفره و نیسان لانگ، نخستین خودروهای برقی مشترک میان زامیاد و مپنا خواهند بود که در آینده نزدیک وارد سیستم حمل‌و‌نقل می‌شوند.

هدف و مسئولیت اصلی مپنا در این پروژه بلندمدت، تکمیل زیرساخت و ایجاد تکنولوژی برای ارتقای بستر لازم جهت تولید خودروهای برقی است. در‌حقیقت، گروه مپنا تخصص اصلی خود را ایجاد زیر‌ساخت و توسعه فعالیت‌های برقی‌سازی در بخش الکترونیک قدرت می‌داند. این شرکت در زمینه کنترل، ساخت باتری و ذخیره‌سازی انرژی به خودروسازان کمک می‌کند.

تفاهم‌نامه میان زامیاد و مپنا یک نقطه آغاز برای اجرای فعالیت‌های بزرگ است که نتیجه آن علاوه بر بهبود صنعت خودروسازی کشور، موجب خدمت‌رسانی بیشتر و رفاه حال هم‌وطنان خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی