ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

وزیر ارتباطات: رشد تعرفه اینترنت در مقایسه با افزایش حقوق‌ها ناچیز است

زارع‌پور همچنین با دفاع از افزایش قیمت قبوض تلفن ثابت اعلام کرد تمام تلاشش را برای نجات مخابرات به کار می‌گیرد.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۰ آذر ۱۴۰۱ | ۱۶:۱۵

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید دارد اگر افزایش تعرفه اینترنت و تلفن ثابت رخ نمی‌داد، شرکت‌ها ورشکست می‌شدند. زارع‌پور همچنین اعتقاد دارد این رشد تعرفه‌ها به نسبت افزایش حقوق و درآمد ناچیز بوده است؛ اگرچه اکثریت مردم نظر دیگری در‌این‌باره دارند و ارائه بسته اینترنت برای سه دهک اول مؤید آن است.

هفته گذشته چهارمین نشست پاسخگویی تلفنی وزرا، معاونان و مدیران دولت سیزدهم به تماس‌های مردمی با حضور «عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد. او در پاسخ به شهروندی درباره افزایش قیمت اینترنت در کشور گفت:

«تعرفه اینترنت اپراتورها از سال 1396 و تلفن ثابت از سال 1390 تغییر ویژه‌ای نکرده بود که می‌توانست منجر به ورشکست شدن آن‌ها در بلندمدت شود. از همین رو نیازمند تغییر بود. افزایش تعرفه اینترنت به نسبت افزایش حقوق و درآمد ناچیز بوده است.»

گفتنی است ابتدای فروردین‌ماه امسال، اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات اینترنت ثابت، با تغییر حجم مصرف منصفانه اقدام به افزایش چراغ خاموش بسته‌های اینترنت کردند. اپراتورهای سیار نیز بسته‌های به‌صرفه، بلند‌مدت و پرحجم خود را جهت خریداری مجدد از دسترس خارج کرده‌اند. تغییراتی که در برخی اپراتورها نشان از افزایش 100درصدی قیمت اینترنت داشت و وزارت ارتباطات را مجبور کرد برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، بسته اینترنت رایگان ارائه کند.

این بسته اینترنت رایگان برای سرپرست خانوار سه دهک درآمدی پایین جامعه فعال شده است که هر چهار ماه یک‌بار تمدید می‌شود.

وزیر ارتباطات در گفتگو مردمی و بحث تعرفه اینترنت

«تمام تلاشم را برای نجات مخابرات می‌کنم»

برخلاف رویه وزیر ارتباطات سابق در تعامل با مخابرات، زارع‌پور ضمن ارتباط خوبی که با این شرکت دارد، از افزایش قیمت قبوض تلفن ثابت حمایت کرده و گفت: «یکی از مهم‌ترین مشکلات مخابرات افزایش نیافتن تعرفه‌ها هم‌زمان با افزایش هزینه است. در طول سالیان گذشته سوءمدیریت‌هایی صورت گرفته است که باید اصلاح شود. اگر مخابرات مشکل هزینه و حقوق کارکنان خود را حل نکند، مردم ضرر خواهند کرد.»

او مخابرات را همانند خاکی که بستر رشد اپراتورها است دانست و وعده داد تمام تلاشش را خواهم کرد تا این شرکت را نجات دهد.

وزیر ارتباطات همچنین با بیان اینکه روزانه 15 میلیون نفر از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنند بار دیگر اظهار داشت کسی به‌دنبال محدود‌شدن اینترنت نیست؛ موضوعی که در عمل با فیلترینگ سه‌ماهه واتس‌اپ و اینستاگرام در تناقض است.

وی این پلتفرم‌های بومی را سرمایه کشور در فضای مجازی و مایه افتخار دانست و گفت: «من به‌عنوان وزیر ارتباطات وظیفه دارم این پلتفرم های داخلی را امن و با‌کیفیت در اختیار مردم قرار دهم.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • realtime
    realtime | ۲۱ آذر ۱۴۰۱

    کدوم اینترنت؟

مطالب پیشنهادی