ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

زندگی‌نامه آلبرت اینشتین؛ نابغه آشفته

آلبرت اینشتین به‌عنوان یکی از باهوش‌ترین افرادی شناخته می‌شود که تا به حال دنیا به خودش دیده است؛ به‌قدری باهوش و شگفت‌انگیز که دانشمندان بعد از مرگ او، تا مدت‌ها مغز این دانشمند نابغه را مطالعه می‌کردند. با این حال زندگی خصوصی‌ اینشتین چیزی جز هرج‌ومرج و آشفتگی نبود. او مشهور‌ترین دانشمند جهان بود، اما از توجهات دوری می‌کرد،؛ آغازکننده عصر اتمی بود، اما تا آخرین لحظه عمرش صلح‌طلب بود.

تماشای ویدیو در یوتوب دیجیاتو:

تماشای ویدیو در آپارات دیجیاتو:

آلبرت در ۱۴ مارچ ۱۸۷۹ در جنوب غربی آلمان و شهر اولم متولد شد. هرمان و پائولین اینشتین، پدر و مادر آلبرت یک زوج یهودی بودند که در همان دوران نوزادی آلبرت تصمیم گرفتند که به شهر مونیخ نقل مکان کنند، یعنی جایی که او به‌همراه خواهر کوچک خودش، بزرگ شدند و دوران اولیه تحصیل آلبرت‌ هم در همان شهر سپری شد.

برخلاف بسیاری از دانشمندان تاریخ، اینشتین یک بچه نابغه نبود. او حتی تا پنج‌سالگی نمی‌توانست درست و کامل صحبت کند و به این دلیل پدر و مادر آلبرت نگران بودند که شاید فرزند آن‌ها بیماری ذهنی داشته باشد. اما خوشبختانه چنین مشکلی وجود نداشت و آلبرت توانست مثل تمام بچه‌های دیگر به مدرسه برود و اتفاقاً یک دانش‌آموز عالی هم بود. او زمانی که حدوداً ۱۲ سال داشت، به‌طور کامل به محاسبات دیفرانسیل و انتگرال مسلط شد. 

کودکی آلبرت اینشتین

در سال ۱۹۶۵ فیزیکدان هسته‌ای، «جی. رابرت اوپنهایمر» در یک سخنرانی یادبود در مورد آلبرت این‌طور گفت که او مردی شگفت‌انگیز و خالص بود، اما در عین حال رفتار‌های کودکانه و لجاجت خاص خودش را داشت. تنها مسئله‌ای که آلبرت اینشتین تا آخرین لحظات زندگی‌ خود نتوانست آن را کشف و حل کند، پیداکردن یک معادله برای توضیح تمام نیرو‌های طبیعت بود. آلبرت اینشتین به‌عنوان باهوش‌ترین نابغه تاریخ، دید ما را نسبت به جهان پیرامونمان تغییر داد. در ویدیوی فوق داستان زندگی این دانشمند نابغه را روایت کرده‌ایم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
دیجیاتو را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.