ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

تصویر روز ناسا: آسمانی پر‌نقش‌و‌نگار بر فراز جزایر لوفوتن

این پانورامای دیجیتالی ترکیبی از 10 عکس منظره زمینی و 10 عکس از آسمان است که همگی در یک شب، از یک مکان و با یک دوربین گرفته شده‌اند. در تصویر امروز ناسا چه می‌بینیم؟ ...

سمانه نوروزی
نوشته شده توسط سمانه نوروزی | ۲۲ آذر ۱۴۰۱ | ۱۹:۴۵

این پانورامای دیجیتالی ترکیبی از 10 عکس منظره زمینی و 10 عکس از آسمان است که همگی در یک شب، از یک مکان و با یک دوربین گرفته شده‌اند.

در تصویر امروز ناسا چه می‌بینیم؟

آیا آسمان شب می‌تواند هم هنر باشد و هم علم؟ شاید این تصویر نمونه‌ای از تلفیق هنر و علم باشد. این پانورامای دیجیتالی ترکیبی از 10 عکس منظره زمینی و 10 عکس از آسمان است که همگی در یک شب، از یک مکان و با یک دوربین ثبت شده‌اند.

ویژگی‌های شاخص آسمان و سطح زمین به‌طرز هنرمندانه‌ای در تصویر روشن شده‌اند. در پیش‌زمینه، عکاس خلاق این تصویر با لامپی در دست دیده می‌شود که دو ماه پیش از جزایر ناهموار لوفوتن نروژ چنین منظره شگفت‌انگیزی را ثبت کرده است.

در دوردست سه کمان برجسته دیده می‌شود: کهکشان راه شیری ما در سمت چپ و یک شفق قطبی دوکمانی که از نظر علمی غیرمعمول است، در سمت راست ثبت شده است. یک شهاب‌سنگ نیز بین آن‌ها نمایان است. دیگر نقاط نورانی آسمانی قابل‌توجه از چپ به راست عبارتند از: کهکشان آندرومدا، سیاره مشتری، ستاره وگا و ستاره‌هایی که صورت فلکی دب اکبر را تشکیل می‌دهند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی