ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

«دهقانی فیروزآبادی» با حکم رئیس‌جمهور، رئیس بنیاد ملی نخبگان شد

دهقانی فیروزآبادی نزدیک به سه ماه بعد از دریافت حکم معاون علمی فناوری رئیس جمهور، رئیس بنیاد ملی نخبگان شد.

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۲۲ آذر ۱۴۰۱ | ۱۷:۴۵

رئیس‌جمهور در حکمی «روح‌الله دهقانی فیروزآبادی» معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور را با حفظ سمت و برای مدت یک سال به‌عنوان رئیس بنیاد ملی نخبگان کشور منصوب کرد.

ابراهیم رئیسی، طی حکمی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری را با حفظ سمت و به مدت یک سال، در جایگاه ریاست بنیاد ملی نخبگان منصوب کرده است.

در متن حکم رئیس‌جمهوری چنین آمده است:

«جناب آقای دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون محترم علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور، به استناد ماده (۵) اصلاحی اساسنامه بنیاد ملی نخبگان کشور مصوب ۱۳۸۵/۰۸/۲۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی و نظر به سوابق ارزشمند علمی و اجرایی جناب‌عالی، به‌موجب این حکم، با حفظ سمت برای مدت یک سال به‌عنوان رئیس بنیاد ملی نخبگان کشور منصوب می‌شوید.

امید است با اتکال به خداوند متعال و اهتمام به عدالت محوری، روحیه انقلابی، مردم‌داری، پاکدستی و فسادستیزی، قانون‌مداری و مفاد عهدنامه مدیران دولت مردمی، ضمن بهره‌گیری از کلیه ظرفیت‌های موجود، با برنامه‌ریزی مناسب و نظارت دقیق بر حسن اجرای امور محوله در راهبری و پیشبرد اهداف عالیه آن بنیاد مجدانه کوشا باشید.

توفیقات روزافزون آن جناب را در انجام شایسته وظایف محوله، خدمت‌رسانی به مردم، تحقق آرمان‌های نظام اسلامی و به‌ویژه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، از درگاه خداوند سبحان مسألت می‌نمایم.»

دهقانی در شهریور‌ماه امسال نیز با حکم رئیس‌جمهور جایگزین «سورنا ستاری» در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شد.

او دانش‌آموخته دانشگاه شریف و در حال حاضر عضو هیئت‌علمی این دانشگاه است. تحصیلات دوره کارشناسی (1382)، کارشناسی ارشد (1384) و دکترا (1387) خود را در رشته مهندسی هوافضا را در دانشگاه صنعتی شریف به پایان رسانده و در حال حاضر، دانشیار دانشکده مهندسی هوافضا و عضو هیئت‌علمی این دانشگاه است.

بر‌اساس کارنامه دهقانی فیروزآبادی، او راهبری و توسعه بیش از ۳۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه‌های تخصصی و مدیریت و اجرای چند پروژه و طرح صنعتی ملی به چشم می‌خورد. او پس از آنکه ریاست جهاد دانشگاهی را بر عهده گرفت، تأکید کرد که جهاد دانشگاهی زیست‌بوم نوآوری نخبگان ایرانی خواهد شد. او عبارت «خارج نخبگان» را برای این دانشگاه به‌کار برده و تأکید دارد که جلوی مهاجرت نخبگان را خواهد گرفت. البته با توجه به موج مهاجرت اخیر، برنامه او برای جلوگیری از مهاجرت همچنان روشن نیست.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی