ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

صندوق نوآوری و شکوفایی تا ده میلیارد تومان تسهیلات به کسب‌و‌کارهای دانش‌بنیان می‌دهد

صندوق نوآوری تسهیلات تا سقف ده میلیارد تومان به کسب‌و‌کارهای دانش‌بنیان اعطا می‌کند و شرایط دریافت این تسهیلات را اعلام کرده است.

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۲۲ آذر ۱۴۰۱ | ۱۲:۴۶

صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلاتی تا سقف ده میلیارد تومان به کسب‌و‌کارهای دانش‌بنیان اعطا می‌کند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال، «آیین‌نامه حمایت از سکوها و کسب‌و‌کارهای اقتصاد دیجیتال» با هدف حمایت از رشد و توسعه فضای کسب‌وکارهای دیجیتال کشور و به‌دنبال آن، توسعه اقتصاد دیجیتال، به امضای معاون اول رئیس‌جمهور رسید.

بر‌اساس این گزارش، پایه و اساس حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی (به‌عنوان یکی از دستگاه‌های متولی)، اعطای تسهیلات است و شامل آن دسته از شرکت‌های دانش‌بنیانی است که در یکی از چهار حوزه پلتفرم‌های کاربردی و کسب‌وکاری، نرم‌افزارهای محتوا‌محور، آموزش مجازی یا صنعت بازی‌‌های اینترنتی مشغول به فعالیت هستند و بازاریابی و فروش محصولات آن‌ها از طریق پلتفرم‌های خارجی صورت می‌گرفته است، اما به‌دلیل بروز محدودیت‌های اخیر در اینترنت کشور با مشکل مواجه شده‌اند.

به همین منظور، صندوق نوآوری و شکوفایی در بسته حمایتی خود برای هر شرکت تا 10 میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته است که با نرخ ترجیحی و به‌صورت یکجا پرداخت می‌شود و بازپرداخت آن در یک دوره 12‌ماهه در نظر گرفته شده است. مبلغ تسهیلات هر شرکت نیز معادل شش برابر مجموع هزینه‌های حقوق و دستمزد شرکت و بر‌اساس لیست بیمه مهرماه 1401 مورد محاسبه قرار می‌گیرد. اما سقف وام برای شرکت‌های دانش‌بنیان تا مبلغ یک میلیارد تومان است که به‌طور مستقیم توسط صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌ها اعطا خواهد شد.

در این میان، شرکت‌هایی که میزان تسهیلات آن‌ها بیش از یک میلیارد تومان باشد، برای دریافت تسهیلات از محل منابع اهرمی صندوق نوآوری و شکوفایی به شبکه بانکی معرفی خواهند شد. همچنین تسهیلات شرکت‌های خلاق نیز تا سقف 300 میلیون تومان است که از طریق عاملیت صندوق‌های پژوهش و فناوری پرداخت می‌شود. صندوق نوآوری و شکوفایی برای تشخیص آسیب‌دیدگی شرکت‌ها، ملاک‌هایی را مد‌نظر قرار داده که عبارت است از کاهش حداقل 20 درصدی تعداد نصب کاربر فعال و نیز میزان بازدید یا ترافیک داده در مهر 1401 نسبت به مرداد 1401؛ این تسهیلات شامل شرکت‌هایی می‌شود که دارای سوابق فروش هستند و فروش سال گذشته آن‌ها کمتر از 50 میلیارد تومان باشد.

قابل ذکر است، تسهیلات اعطایی از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق‌های پژوهش و فناوری با نرخ 9 درصد و نیز با حداقل تضامین و وثایق مورد‌نیاز، از طریق بانک‌های همکار صندوق با نرخ 12 درصد پرداخت شده و بازپرداخت آن پس از گذشت 6 ماه از تاریخ دریافت تسهیلات توسط شرکت، آغاز می‌شود.

شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند از طریق نشانی اینترنتی https://www.inif.ir/-/mnmrkpj4 برای دریافت تسهیلات اقدام کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی