ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

«شبکه ملی اعتبار» برای استفاده زودتر از موعد از یارانه ایجاد شد

وزیر کار اعلام کرد «شبکه ملی اعتبار» به‌منظور واریز زودتر از موعد یارانه ایجاد شده است.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۲ آذر ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۹

وزیر کار اعلام کرد «شبکه ملی اعتبار» به‌منظور واریز زودتر از موعد یارانه ایجاد شده است. افرادی که احساس می‌کنند نیاز به یک پشتیبان برای خرید 11 قلم از کالاهای اساسی دارند، می‌توانند قبل از موعد واریزی یارانه‌ها از این شبکه اعتباری پشتیبان استفاده کنند.

«صولت مرتضوی»، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری از ایجاد «شبکه ملی اعتبار» خبر داد و گفت: «سامانه‌ای تحت عنوان شبکه ملی اعتبار ایجاد شده است که بنا بر این شده به‌صورت نمونه در برخی استان‌ها یارانه مردم را زودتر از موعد به حساب آن‌ها یا حساب پشتیبان واریز کنیم.»

وی با بیان اینکه آن‌هایی که احساس می‌کنند نیاز به یک پشتیبان برای خرید 11 قلم از کالاهای اساسی دارند، قبل از موعد مقرر واریزی یارانه‌ها می‌توانند از این شبکه اعتباری پشتیبان استفاده کنند، گفت:

«اگر هم افراد تحت هر شرایطی تشخیص دادند نیاز به پولشان دارند، نیاز نیست از این طریق خرید کنند و اگر پول را برای کار دیگر می‌خواهند، در فرصت مقرر که یارانه‌ها به حساب همه مردم واریز می‌شود، می‌توانند یارانه نقدی خود را بردارند.»

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی اظهار داشت این طرح به‌صورت آزمایشی در چند شهرستان به‌صورت نمونه انجام شده که موفقیت‌آمیز بوده است: «همکاران ما در حال آماده‌کردن زیر‌ساخت‌ها هستند و قرار است مرحله استانی را انجام دهیم. بعد از مرحله استانی، ارزیابی و تصمیم‌گیری خواهیم کرد. نتایج آن را نیز اعلام می‌کنیم.»

با توجه به اینکه دولت قصد دارد طرح کالابرگ الکترونیک را اجرایی کند، به‌نظر می‌رسد طرح مذکور به نوعی با آن مرتبط باشد و با اینکه شبیه به طرح BNPL (الان بخر، بعداً پرداخت کن) به‌نظر می‌رسد، ولی به‌طور دقیق این روند را طی نمی‌کند. در طرحی که اعلام شده است، شهروندان می‌توانند پیش از دریافت نقدی یارانه، آن را از طریق کالابرگ الکترونیکی خود خرج کنند. وزیر اقتصاد چندی پیش از اجرای آزمایشی طرح کالابرگ الکترونیکی خبر داده و اعلام کرده بود که پس از موفقیت‌آمیز بودن آن به کل کشور تعمیم داده می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی