ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فایرفاکس
تکنولوژی

فایرفاکس 108 با پشتیبانی از حالت صرفه‌جویی ویندوز 11 منتشر شد

موزیلا آپدیت بزرگ جدیدی برای مرورگر فایرفاکس منتشر کرد. نسخه جدید (108) هم اکنون در دسترس تمام کاربران قرار گرفته و پشتیبانی از حالت صرفه‌جویی (Efficiency Mode) ویندوز 11، میانبرهای جدید و تغییرات دیگری را ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۳ آذر ۱۴۰۱ | ۱۴:۳۰

موزیلا آپدیت بزرگ جدیدی برای مرورگر فایرفاکس منتشر کرد. نسخه جدید (108) هم‌اکنون در دسترس تمام کاربران قرار گرفته است و پشتیبانی از حالت صرفه‌جویی (Efficiency Mode) ویندوز 11، میانبرهای جدید و تغییرات دیگری را در دسترس کاربران قرار می‌دهد.

تغییرات جدید فایرفاکس 108

مرورگر موزیلا فایرفاکس

یکی از تغییرات نسخه جدید فایرفاکس به وجود یک میانبر جدید برای Process Manager مربوط می‌شود. مانند سایر مرورگرها، فایر‌فاکس نیز دارای یک تسک منیجر (Task Manager) داخلی است تا کاربران بتوانند نحوه مصرف تب‌ها و سایر فرایندهای مرورگر از رم سیستم خود را بررسی کنند. با وجود این به‌روزرسانی، می‌توانید با فشار‌دادن کلیدهای Shift + Esc صفحه مدیریت فرایند فایرفاکس را اجرا کنید.

تغییر دوم همان‌طور که گفته شد، پشتیبانی از حالت صرفه‌جویی ویندوز 11 است. موزیلا با هدف افزایش بهره‌وری انرژی و کاهش فشار منابع، این ویژگی را به نسخه جدید فایرفاکس اضافه کرده است.

از دیگر قابلیت‌های جدید فایرفاکس 108 می‌توان به بهبود فرم‌های PDF اشاره کرد که باعث می‌شود چاپ و ذخیره‌کردن فرم‌های PDF از کاراکترهای غیرانگلیسی پشتیبانی کند.

علاوه بر این، موزیلا در این نسخه مشکل نوار ابزار Bookmarks را نیز برطرف کرده است تا اکنون در برگه‌های جدید خالی هم به‌درستی کار کند.

فایر‌فاکس 108 همچنین شامل برخی تغییرات و پیشرفت‌های پشت پرده نیز می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به پشتیبانی از WebMIDI API و یک مکانیسم آزمایشی جدید برای کنترل دسترسی به قابلیت‌های خطرناک اشاره کرد.

فایرفاکس معمولاً به‌طور خودکار به‌روزرسانی می‌شود. با این حال، می‌توانید با رفتن به منوی اصلی برنامه و انتخاب گزینه About Firefox از برگه Help، آپدیت جدید را به‌طور دستی نصب کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی