ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

وزیر ارتباطات
فناوری ایران

وزیر ارتباطات: مرکز ملی فضای مجازی هنوز پاسخی از متا دریافت نکرده است

یک هفته از نامه‌نگاری مرکز ملی فضای مجازی با متا می‌گذرد و حرف‌های ضد‌و‌نقیضی در‌این‌باره مطرح شده است.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۳ آذر ۱۴۰۱ | ۱۳:۵۹

وزیر ارتباطات اعلام کرد بنابر پیگیری‌هایش از مرکز ملی فضای مجازی، هنوز شرکت متا پاسخی به نامه‌نگاری انجام‌شده و درخواست معرفی نماینده نداده است.

یک هفته از نامه‌نگاری مرکز ملی فضای مجازی با مدیرعامل متا می‌گذرد و طی دو روز گذشته حرف‌های ضد‌و‌نقیضی در‌این‌باره به گوش می‌رسد. «عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت درباره این نامه‌نگاری گفت:

«در مورد این موضوع بنده اطلاعی ندارم، چون نامه را مرکز ملی فضای مجازی زده است. صبح از این مرکز پیگیری کردم و گفتند هنوز پاسخی دریافت نکرده‌ایم.»

به گفته وی، اینستاگرام و واتس‌اپ در عمده کشورهایی که جزو پلتفرم‌های غالب هستند، دفتر نمایندگی دارند و قواعد آن کشور را پذیرفته‌اند.

گفتنی است که روز گذشته، «جواد نیک‌بین» عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفته بود طبق گزارش‌های داده‌شده، به احتمال زیاد اینستاگرام و واتس‌اپ به ایران می‌آیند: «تا جایی که مطلع هستم، به اجمال شرایط ایران را قبول کرده‌اند.»

زارع‌پور در واکنش به این سخنان نماینده مجلس گفت: «ما چنین خبری نداریم و چیزی به ما واصل نشده است. صحبتی که این روزها از سوی یکی از نمایندگان مجلس مطرح شده بود، ظاهراً حدس و گمان است.»

البته شب گذشته نیک‌بین در مصاحبه‌ای جدید با تجارت نیوز گفت آمدن اینستاگرام به ایران در حد رایزنی است: «این رایزنی‌ها هم به‌صورت تلفنی و هم به‌صورت حضوری، از طریق نهاد مربوطه در ایران با نهاد مربوطه در آن کشور است.»

مرکز ملی فضای مجازی چهارشنبه 16 آذر‌ماه اعلام کرد با مدیرعامل شرکت متا نامه‌نگاری کرده است. در این نامه رسمی ضمن اعتراض به نقش پلتفرم‌های این شرکت در ناآرامی‌های اخیر و عدم پاسخگویی به نامه‌های پیشین، حداکثر 10 روز به متا مهلت داده شده است تا نماینده رسمی مسئولیت‌پذیر مستقر در ایران را معرفی کند. آن‌طور که در این نامه آمده، معرفی نماینده شرط ادامه فعالیت اینستاگرام و واتس‌اپ در ایران است؛ خواسته‌ای که پیش از این به‌صراحت در طرح صیانت پیگیری می‌شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی