ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل
تکنولوژی

اپل احتمالاً امکانات بیشتری را به قابلیت ارتباط ماهواره‌ای خود اضافه می‌کند

در پتنت اپل اشاره شده که این شرکت قصد دارد ارسال داده‌های دیگری مانند صوت و تصویر را به ویژگی خود اضافه کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۴ آذر ۱۴۰۱ | ۱۸:۳۰

ویژگی ارتباط ماهواره‌ای اپل به کاربران اجازه می‌دهد تا در شرایط موردنیاز و مناطقی که پوشش موبایل یا وای‌فای ندارند، پیام‌های متنی خود را برای خدمات اضطراری ارسال کنند. این سرویس ابتدا در ایالات متحده و کانادا راه‌اندازی شد و اخیراً در دسترس کاربران در بریتانیا، فرانسه، آلمان و ایرلند نیز قرار گرفته است و انتظار می‌رود در آینده کشورهای بیشتری به آن دسترسی پیدا کنند. حالا گفته شده است که اپل برنامه‌های بیشتری برای این سرویس دارد.

در‌حالی‌که اپل فعلاً قابلیت ارتباط ماهواره‌ای خود را به پیام‌های متنی محدود کرده، مشخصات یک پتنت که اکنون فاش شده است، نشان می‌دهد که این غول فناوری برنامه‌های بیشتری برای قابلیت خود دارد. در این پتنت توضیح داده شده است که این شرکت قصد دارد پشتیبانی از داده‌های صوتی، تصویری و دیگر رسانه‌ها را نیز به قابلیت ارتباط ماهواره‌ای خود اضافه کند.

توضیحات پتنت اپل

ارتباط ماهواره‌ای اپل

در گزارش Patently Apple درباره پتنت اپل آمده است:

«داده‌های ارتباط ماهواره‌ای که توسط فرستنده‌های گیرنده و آنتن منتقل می‌شوند، ممکن است شامل داده‌های رسانه‌ای (مانند استریم ویدیو، داده‌های تلویزیون، داده‌های رادیویی ماهواره‌ای و غیره)، داده‌های صوتی (مانند داده‌های صوتی تلفن)، داده‌های اینترنتی و یا هر داده دلخواه دیگری باشند.»

اپل در‌حال‌حاضر برای توسعه این قابلیت 450 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده است که این مبلغ صرف پشتیبانی از ویژگی ارتباطات ماهواره‌ای می‌شود. هرچند این سرمایه‌گذاری برای سرویسی که بخش کوچکی از دارندگان آیفون به آن دسترسی دارند، مبلغ قابل‌توجهی محسوب می‌شود، اما اگر غول کوپرتینویی قصد داشته باشد قابلیت‌های آن را افزایش دهد، ممکن است سرمایه‌گذاری نسبتاً متوسطی به‌نظر برسد.

البته باید به این نکته اشاره کرد که توضیحات ارائه‌شده در پتنت‌ها همیشه به محصولات یا سرویس‌هایی نهایی تبدیل نمی‌شوند، اما با توجه به اینکه ارتباط ماهواره‌ای در چند وقت گذشته توجهات زیادی را به خود جلب کرده، ممکن است اپل نیز در آینده سرمایه‌گذاری خود در این زمینه را افزایش دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • peyman17
    peyman17 | ۲۴ آذر ۱۴۰۱

    عالیه

مطالب پیشنهادی