ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
تکنولوژی

توییتر اکانت چند روزنامه‌نگار را به‌دلیل انتشار محتوا علیه ایلان ماسک، به حالت تعلیق درآورد

توییتر حساب کاربری برخی از خبرنگاران شناخته شده سی‌ان‌ان، واشنگتن پست و نیویورک تایمز را به حالت تعلیق درآورده یا مسدود کرده است.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۵ آذر ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۴

توییتر ظاهراً حساب کاربری برخی از خبرنگاران شناخته‌شده سی‌ان‌ان، واشنگتن پست و نیویورک تایمز را که در انتقاد به ایلان ماسک، مالک جدید این شبکه اجتماعی، محتوا منتشر کرده بودند، به حالت تعلیق درآورده یا مسدود کرده است.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که توییتر حساب کاربری ElonJet@ را نیز به‌دلیل اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی جت شخصی ایلان ماسک از دسترس خارج کرد. این حساب کاربری متعلق به «جک سویینی» است و به‌نظر می‌رسد توییتر علاوه بر این حساب کاربری، ده‌ها اکانت دیگر که توسط وی اداره می‌شود را نیز مسدود کرده است.

ایلان ماسک با انتشار توییت‌ها به این موضوع تأکید کرده که است اگر حساب کاربری اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی سایر کاربران را به اشتراک بگذارد، مسدود می‌شود.

تغییر سیاست توییتر با آمدن ایلان ماسک

توییتر برخی سیاست‌های خود را بعد از تصاحب این شبکه اجتماعی توسط ایلان ماسک تغییر داده است. خبرنگارانی از برخی رسانه‌های شناخته‌شده اعلام کرده‌اند که حساب کاربری آن‌ها از دسترس خارج شده است.

برخی منتقدان می‌گویند با وجودی که ایلان ماسک درباره آزادی بیان صحبت می‌کند، در عمل حساب‌های کاربری که مخالف نظر وی فعالیتی به انجام برسانند، مسدود می‌کند و با چنین توضیحاتی، عملکرد ایلان ماسک را زیر سؤال می‌برند.

«رایان مک»، خبرنگار حوزه فناوری نیویورک تایمز در حساب کاربری جدید توییتر خود به این موضوع اشاره کرده که قبل از تعلیق حساب کاربری‌اش، به او هیچ هشداری داده نشده است و بدون هیچ‌گونه اطلاع قبلی، حساب کاربری وی مسدود شده است.

خبرنگاران دیگری نیز شرایط مشابه رایان مک را گزارش کرده‌اند. صاحبان حساب‌های کاربری مسدود یا تعلیق‌شده، هیچ اعلان یا هشداری از سوی توییتر دریافت نکرده‌اند، به آن‌ها اخطاری داده نشده و هیچ ایمیل یا پیامی از سوی این شرکت مبنی بر تعلیق اکانت خود دریافت نکرده‌اند.

واشنگتن پست با انتشار گزارشی در این زمینه، عملکرد توییتر را زیر سؤال برده است و می‌گوید چنین رویکردهایی، ادعای ایلان ماسک مبنی بر توجه به آزادی بیان را زیر سؤال می‌برد.

باید دید در ادامه توییتر چه سیاست‌هایی را دنبال خواهد کرد و موج مسدود و تعلیق‌کردن حساب‌های کاربری تا کجا ادامه خواهد داشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی