ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

عدم اطلاع مجلس از نحوه مصرف پول ماحصل از فروش خودرو در بورس کالا 

امروز شاهد وضعیت نابسامان بازار خودرو هستیم. قرعه‌کشی و عرضه خودرو در بورس کالا فایده‌ای نداشته است.

غزاله زاهدی
نوشته شده توسط غزاله زاهدی | ۲۵ آذر ۱۴۰۱ | ۱۵:۱۵

در روزهای اخیر شاهد وضعیت نابسامان بازار خودرو در قیمت‌گذاری، عرضه، تولید و تقاضا هستیم که یکی از راهکارهای اساسی برای حل این معضلات، استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه به‌خصوص بورس کالا است. با‌این‌حال، آن‌طور که از گفته‌های روح‌الله ایزد‌خواد، عضو کمیسیون صنایع و جلال رشیدی کوچی، نماینده مردم مرودشت بر می‌آید، مجلس شورای اسلامی نه‌تنها قانونی در رابطه با عرضه خودرو در بورس کالا تصویب نکرده است، بلکه از نحوه هزینه کرد مابه‌التفاوت قیمت خودروهای عرضه‌شده در بورس با قیمت پایه نیز آگاه نیست!

این درحالیست که ایجاد شفافیت، حذف تقاضای کاذب، تعدیل قیمت برای مصرف‌کننده و برنامه‌ریزی برای تولیدکننده به‌عنوان چهار مزیت اصلی عرضه خودرو در بورس کالا به‌شمار می‌رود. روح‌الله ایزدخواه، عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: «اگر قیمت معامله‌شده خودرو در بورس بالاتر از بهای تمام‌شده پایه و سود معقول باشد، تفاوت مذکور باید برای مصارف عمومی - به‌طور مثال برای توسعه صنعت حمل‌و‌نقل - هزینه شود. با توجه به اینکه در‌حال‌حاضر خودرو در بورس عرضه می‌شود، اما قاعده و ضابطه معینی ندارد و از سوی دیگر روش‌های قیمت‌گذاری دستوری نیز نتوانسته است در بازار عرضه و تقاضا تعادل ایجاد کند، کمیسیون مجدد طرح را به جریان انداخت.»

این نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم تصریح کرد: «در طرح مذکور، اگر قیمت معامله‌شده خودرو در بورس بالاتر از بهای تمام‌شده پایه و سود معقول باشد، مابه‌التفاوت مذکور برای مصارف عمومی - به‌طور مثال برای توسعه صنعت حمل‌ونقل - هزینه می‌شود. برای بررسی بیشتر، طرح تحول بازار و صنعت خودرو به کمیته خودروی کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارجاع شد.»

این دستورالعمل در حالی مطرح می شود که براساس اطلاعات اولیه در مورد پیشنهاد عرضه خودرو در بورس کالا، قرار بود بخشی از درآمد حاصله به خودروسازان تعلق گرفته و صرف بخش تحقیق و توسعه شود و بخشی دیگر نیز در اختیار دولت باشد تا برای جبران زیان‌ده خودروسازان دولتی مورد استفاده قرار گیرد. حتی کمک به خروج خودروهای فرسوده از چرخه حمل‌و‌نقل و استفاده برای توسعه حمل‌و‌نقل عمومی نیز در پیشنهادهای اولیه مطرح شده بود، اما حالا علی‌رغم گذشت چند مرحله از عرضه خودروها در بورس کالا، روشن نیست که ما‌به‌التفاوت ارقام مذکور دقیقاً بر چه اساسی ذخیره و مصرف می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی