ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نتفلیکس
تکنولوژی

نتفلیکس از اوایل 2023 مانع از به‌اشتراک‌گذاری رایگان رمز عبور توسط کاربران می‌شود

طبق گزارشی، نتفلیکس قصد دارد برای به‌اشتراک‌گذاری رمز عبور حساب‌ها توسط مشترکن، از آن‌ها هزینه اضافی دریافت کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱ دی ۱۴۰۱ | ۱۳:۳۰

براساس گزارش جدیدی که توسط وال استریت ژورنال منتشر شده است، سرویس استریم محبوب نتفلیکس می‌خواهد از اوایل سال آینده میلادی به فرایند به‌اشتراک گذاری رمز عبور حساب‌ها پایان دهد. تاکنون شایعات زیادی در این زمینه منتشر شده و نتفلیکس نیز در‌حال بررسی روش‌هایی برای سرکوب آن بوده، اما اکنون به‌نظر می‌رسد که این تغییر قرار است از اوایل 2023 به‌طور رسمی عملی شود.

نتفلیکس به‌خوبی می‌داند که اشتراک‌گذاری رمزعبور توسط کاربران، تأثیر زیادی روی سود آن می‌گذارد، اما افزایش اشتراک‌ها در سال 2020 باعث شد تا رسیدگی به این مشکل را به تأخیر بیندازد. با کاهش درآمد این شرکت در سال جاری و همچنین اولین روند نزولی مشترکین سرویس در 10 سال گذشته، «رید هستینگز»، مدیرعامل نتفلیکس ظاهراً تصمیم گرفته است تا به این موضوع رسیدگی کند.

دریافت هزینه اضافی برای به‌اشتراک‌گذاری رمز عبور نتفلیکس

سرویس استریم

وال استریت ژورنال در گزارش خود ذکر می‌کند که نتفلیکس از سال 2023، از افرادی که حساب‌های کاربری خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند، درخواست می‌کند تا برای انجام این کار هزینه پرداخت کنند. در‌واقع، این سرویس استریم در‌حال آزمایش پرداخت‌های اضافی برای به‌اشتراک‌گذاری رمز عبور در برخی از کشورهای آمریکای لاتین است که حدود 3 دلار اضافی برای کاربران هزینه دارد.

در این کشورها، مالک اصلی حساب باید یک کد راستی‌آزمایی را برای افرادی که می‌خواهند به حسابش دسترسی داشته باشند، ارائه کند و نتفلیکس زمانی این کد را در دسترس کاربران قرار خواهد داد که هزینه ماهانه آن را پرداخت کرده باشند. همین تاکتیک ممکن است در ایالات متحده آمریکا نیز عملی شود.

نتفلیکس قوانین به‌اشتراک‌گذاری رمز عبور را از طریق آدرس‌های IP، شناسه‌های دستگاه و فعالیت حساب اجرا می‌کند. همچنین برای جلوگیری از رویگردانی مشتریان، ممکن است این تصمیم به صورت مرحله‌ای و به‌آرامی انجام شود.

شرایط خدمات نتفلیکس هرگز اجازه اشتراک‌گذاری چند خانواری را به کاربران نمی‌دهد، اما این شرکت عقیده داشته است که دریافت هزینه برای ارائه یک حساب به دوستان و سایر اعضای خانواده می‌تواند باعث ناراحتی مشترکان آن شود. تخمین زده می‌شود که 222 میلیون خانوار مشترک، رمز عبور خود را با 100 میلیون خانوار دیگر به اشتراک می‌گذارند که اکنون نتفلیکس تصمیم گرفته است از آن‌ها نیز کسب درآمد کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی