ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

به دستور دادستانی، ورود تاکسی‌های اینترنتی به شعاع ۸۰۰ متری فرودگاه امام ممنوع شد

سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از دستور دادستانی برای ممنوعیت ورود تاکسی‌های اینترنتی به شعاع ۸۰۰ متری این فرودگاه خبر داد.

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۳ دی ۱۴۰۱ | ۱۲:۱۵

سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از دستور دادستانی برای ممنوعیت ورود تاکسی‌های اینترنتی به شعاع ۸۰۰ متری این فرودگاه خبر داد.

سعید چلندری در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به بروز برخی مشکلات برای رانندگان تاکسی فرودگاه حضرت امام (ره) اظهار کرد: «در بازدید معاون دادستانی از فرودگاه امام (ره) مشکلات رانندگان تاکسی فرودگاه امام مورد‌بررسی قرار گرفت. بر این اساس، با دستور معاون دادستانی مکانی در شعاع 800 متری فرودگاه امام مشخص شده است تا رانندگان تاکسی اینترنتی تپسی و اسنپ از آن برای سرویس‌دهی به مسافران استفاده کنند.»

وی با بیان اینکه با شرکت‌های مذکور جلسه هماهنگی نهایی را طی هفته جاری برگزار می‌کنیم، افزود:‌ «نظر شهر فرودگاهی امام (ره) هم همین بود که مکانی برای رانندگان تاکسی‌های اینترنتی تپسی و اسنپ مشخص شود تا مانع فعالیت رانندگان تاکسی فرودگاه نشوند که ساعت‌ها در نوبت برای انجام یک سرویس هستند.»

سرپرست شهر فرودگاهی امام همچنین با یادآوری اینکه نرم‌افزار تاکسی فرودگاه امام توسط یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی طراحی شده است،‌ اضافه کرد: «فرودگاه امام، اولین فرودگاه کشور است که به چنین نرم‌افزاری مجهز می‌شود.» او ادعا کرد این نرم‌افزار از تپسی و اسنپ کارایی بیشتری دارد.

حضور تاکسی‌های اینترنتی در فرودگاه و مشکلات بر سر راه آن موضوع امروز و دیروز نیست و سال‌هاست که بر سر این مهم، چالش‌هایی وجود دارد. در سال ۹۷ شایعه‌ای منتشر شد مبنی بر اینکه حضور تاکسی‌های اینترنتی در فرودگاه ممنوع است و این شایعه پس از مدتی تکذیب شد. در آن زمان اعلام شد که قرار است دستورالعمل نهایی درباره نحوه فعالیت تاکسی‌های اینترنتی در فرودگاه اعلام شود، اما از همان زمان تا امروز هیچ دستورالعمل نهایی هنوز در این زمینه برای اجرا، ابلاغ نشده است.

در بین تاکسی‌های اینترنتی، چندی پیش اسنپ در برج میلاد تهران در یک ایستگاه ویژه شروع به فعالیت کرده بود و خبرهایی مبنی بر زمزمه‌های فعالیت رسمی برخی تاکسی‌های اینترنتی در فرودگاه امام خمینی نیز شنیده می‌شد. با‌این‌حال به‌نظر می‌رسد در‌حال‌حاضر و با دستور معاون دادستانی، تاکسی‌های اینترنتی در یک مکان در شعاع ۸۰۰ متری باید مستقر شوند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • taqizadeh
    taqizadeh | ۶ دی ۱۴۰۱

    اون شرکت دانش بنیانی که گفتید این نرم‌افزار تاکسی فرودگاه امام رو پیاده کرده هم اسمش "پیشگامان آسیا" است.

مطالب پیشنهادی