ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

معاون وزیر نفت: روش سهمیه‌بندی بنزین تغییر نخواهد کرد

معاون وزیر نفت با تأکید بر اینکه تغییری در سهمیه‌بندی بنزین ایجاد نخواهد شد، گفت: «باید مصرف را مدیریت کنیم.»

سپهر زنگنه
نوشته شده توسط سپهر زنگنه | ۵ دی ۱۴۰۱ | ۱۲:۱۵

پس از کش‌وقوس‌های فراوان بر سر روش‌های سهمیه‌بندی بنزین، به‌نظر می‌رسد که در شرایط فعلی طرح اختصاص سهمیه به‌ازای هر نفر مسکوت مانده است و در این رابطه خبری از اجرای سراسری طرح‌های جایگزین سهمیه بندی سوخت که ناعادلانه توصیف می‌شد، نخواهد بود. در این رابطه معاون وزیر نفت با تأکید بر اینکه تغییری در سهمیه بندی بنزین ایجاد نخواهد شد، گفت: «باید مصرف را مدیریت کنیم، زیرا مصرف بالای ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین با توجه به جمعیت کشور تطابق ندارد. در شرایط فعلی، واردات بنزین انجام نمی‌شود؛ برای سوآپ هم‌نام با کشور روسیه و برخی کشورهای آسیای میانه در مرحله توافق قرار داریم و مذاکرات برای سوآپ نفت خام با هدف استفاده در پالایشگاه‌های شمالی کشور در جریان است.»

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران تأکید کرد: «اختلاف قیمت سوخت در ایران با کشورهای همجوار بسیار بالاست و این موضوع مسیر قاچاق را ایجاد می‌کند. برای جلوگیری از قاچاق باید استفاده از سامانه‌های پیمایش، مانند «سپهتن» مورد‌توجه قرار گیرند. از نظر کیفیت، بنزین یورو 4 و یورو 5 تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و هر دو استانداردهای روز جهان را دارا هستند.»

این موارد در شرایطی بیان می‌شود که طی چند هفته اخیر و هم‌زمان با تشدید روند آلودگی هوا، شایعاتی در رابطه با عرضه مجدد بنزین تولیدی پتروشیمی مطرح می‌شود، اما تاکنون هیچ خبر رسمی در این خصوص منتشر نشده است و مسئولان نیز ارتباط بین آلودگی هوا و کیفیت سوخت خودروها را منطقی نمی‌دانند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی