ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

احتمال دسترسی اعضای اتحادیه فناوران رایانه به اینترنت بدون فیلتر

طبق اعلامیه‌ای که اتحادیه فناوران رایانه تهران منتشر کرده است، اعضای این اتحادیه می‌توانند از اینترنت بدون فیلتر بهره‌مند شوند.

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۷ دی ۱۴۰۱ | ۱۵:۴۷

طبق اعلامیه‌ای که اتحادیه فناوران رایانه تهران منتشر کرده است، اعضای این اتحادیه می‌توانند از اینترنت بدون فیلتر بهره‌مند شوند. «محمدرضا فرجی» رئیس این اتحادیه در پاسخ به دیجیاتو در‌خصوص چرایی و چگونگی این موضوع، اعلام کرد بیش از دو ماه است که با نهادهای مختلف در این مورد رایزنی داشته‌اند و به‌تازگی به آن‌ها اعلام شده است که اعضای این صنف می‌توانند پس از ارائه تعهدها، درخواست خود را مبنی بر داشتن یک اینترنت بدون فیلتر ارائه کنند.

به گفته او این شرکت‌ها باید یک آی‌پی ثابت از شرکت ارائه‌دهنده خدمات اینترنت خود نیز داشته باشند و به‌شرط قبول مسئولیت توسط صاحب پروانه، هیچ محدودیتی در تعداد آی‌پی‌ها اعلام‌شده توسط واحدهای صنفی وجود ندارد.

به گفته فرجی، آن‌ها درخواست خود را از مهرماه ارائه کرده بودند و به‌تازگی با این درخواست موافقت شده است. او در پاسخ به این پرسش که آیا تا امروز هیچ واحد صنفی موفق به دریافت این مجوز شده یا خیر؟ گفت: «ما به‌تازگی فراخوان را برای واحدهای صنفی منتشر کرده‌ایم و اگر تعداد درخواست‌ها به دویست-سیصد مورد برسد، در هفته آتی برای پیگیری تحقق این موضوع اقدام خواهیم کرد.»

فرجی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا داشتن این اینترنت برای یک‌سری واحدهای خاص صنفی، یک‌جور تبعیض و برقراری مفهومی مثل اینترنت طبقاتی است یا خیر؟ گفت: «اگر اینترنت به این شکل برای واحدهای صنفی در دسترس نباشد، کار این واحدها به تعطیلی کشیده می‌شود. تمام کار و اقتصاد آن‌ها به دسترسی به اینترنت بدون محدودیت گره خورده است.» او همچنین اذعان داشت اگر بتوانند این مطالبه را به‌درستی پیگیری کنند، قطعاً از طریق اتاق ایران نیز برای دیگر واحدهای صنفی این تلاش را خواهیم کرد تا به اینترنت بدون محدودیت دسترسی داشته باشند. واحدهایی مثل اتحادیه کسب‌و‌کارهای اینترنتی و... که حیاتشان وابسته به این اینترنت است، به این موضوع نیاز دارند.»

زمزمه ارائه اینترنتی موسوم به اینترنت طبقاتی از زمان آغاز محدودیت‌های اعمال‌شده بر اینترنت از سوی نمایندگان مجلس و مسئولان دیگر مطرح شده است؛ طرحی که به گفته یک جامعه‌شناس برجسته، موجب بروز خشم عمومی می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • realtime
    realtime | ۷ دی ۱۴۰۱

    همه چیز طبقاتیه. همه چیز!

مطالب پیشنهادی