ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویندوز 11
تکنولوژی

ویندوز 11 احتمالاً در سال 2023 برای دستگاه‌های تاشو بهینه‌تر می‌شود

به سال 2023 نزدیک می‌شویم و با سال جدید، چرخه تازه‌ای برای ویندوز 11 به وجود خواهد آمد. اکنون در گزارشی گفته شده که ممکن است در سال 2023 یک به‌روزرسانی بسیار بزرگ برای ویندوز ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۸ دی ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۰

به سال 2023 نزدیک می‌شویم و با سال جدید، چرخه تازه‌ای برای ویندوز 11 به وجود خواهد آمد. اکنون در گزارشی گفته شده که ممکن است در سال 2023 یک به‌روزرسانی بسیار بزرگ برای ویندوز 11 داشته باشیم؛ زیرا ظاهراً مایکروسافت درحال کار روی بهبودهای ویژه‌ای برای کامپیوترهای تاشو است.

به گفته «زک باودن» از Windows Central، این بهبودها بخشی از به‌روزرسانی «Moment 3» خواهند بود که اواخر ماه مه یا اوایل تابستان برای دستگاه‌های تک و دو نمایشگره منتشر خواهند شد. در‌حال‌حاضر، دستگاه‌های تاشوی تک‌صفحه‌ای مانند لنوو ThinkPad X1 Fold Gen 2 و ایسوس Zenbook 17 Fold OLED در بازار وجود دارند، اما رایانه‌های شخصی ویندوزی زیادی با دو نمایشگر وجود ندارد؛ به‌خصوص با پیکربندی تاشو.

مایکروسافت در سال 2019 رایانه سرفیس نئو را با دو نمایشگر معرفی کرد، اما این محصول هرگز به نتیجه نرسید و ردموندی‌ها دیگر به آن اشاره‌ای نکردند.

ویژگی‌های احتمالی آپدیت Moment 3 ویندوز 11

آپدیت جدید ویندوز

در ادامه گزارش به چند ویژگی که ممکن است همراه با آپدیت Moment 3 ارائه شود، اشاره شده است. از جمله آن‌ها می‌توان به به‌روزرسانی رابط جست‌وجوی ویندوز و همچنین ارائه به‌روزرسانی‌های بیشتر برای برنامه‌های اینباکس که احتمالاً روی مدرن‌سازی آن‌ها تمرکز دارند، اشاره کرد.

یکی از به‌روزرسانی‌های قابل‌توجه دیگری که انتظارش را داریم، برنامه جدید مبتنی بر وب Outlook است که ظاهراً قرار است در برخی مواقع جایگزین برنامه‌های Mail و Calendar شود. باودن همچنین انتظار دارد بسیاری از قابلیت‌های قدیمی مانند USB AutoPlay با به‌روزرسانی سال 2023 مدرن شوند تا با زبان طراحی ویندوز 11 هماهنگی داشته باشند.

تاکنون این تقریباً تمام چیزی است که در مورد این پیشرفت‌ها می‌دانیم، بنابراین نمی‌توان گفت که آن‌ها چقدر قابل‌توجه خواهند بود. باودن از آن‌ها به‌عنوان «پیشرفت‌های اولیه» یاد می‌کند، بنابراین احتمالاً نباید انتظار چیز خیلی مهمی را داشت.

درحال‌حاضر، چرخه توسعه ویندوز 11 روی به‌روزرسانی «Moment 2» متمرکز شده است که اوایل سال 2023 با ویژگی‌هایی مانند نوار وظیفه بهینه‌سازی‌شده برای تبلت و پیشرفت‌های کوچک‌تر دیگری ارائه می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی