ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تحریم هواوی
کسب و کار

هواوی با اعلام خروج از حالت بحرانی: به روال معمول بازگشتیم

هواوی با وجود تحریم‌های ایالات متحده، به افزایش فروش 0.02 درصدی و درآمد 91.66 میلیارد دلاری در سال 2022 دست پیدا کرده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۹ دی ۱۴۰۱ | ۱۶:۰۰

هواوی، غول فناوری چینی تخمین زده که درآمد آن در سال 2022 ثابت مانده است که این موضوع نشان می‌دهد کاهش فروش آن به‌دلیل تحریم‌های ایالات متحده، متوقف و از حالت بحرانی خارج شده است.

طبق گزارش رویترز، شرکت هواوی در بیانیه خود به افزایش فروش 0.02 درصدی و درآمد 91.66 میلیارد دلاری در سال 2022 اشاره کرده و «اریک ژو»، رئیس دوره‌ای شرکت این موضوع را با لحنی خوش‌بینانه در نامه سالانه سال نوی شرکت نشان داده است. او در نامه‌ای خطاب به کارکنان و رسانه‌ها نوشت:

«محدودیت‌های ایالات متحده اکنون به موضوع معمولی جدیدی برای ما تبدیل شده است و ما به کار خود بازگشته‌ایم.»

ژو در ادامه پیام خود اشاره کرده که کسب‌و‌کار شبکه مخابراتی این شرکت «رشد ثابت» خود را حفظ کرده و کاهش در بخش دستگاه‌های آن (به‌ویژه گوشی‌ها) مشاهده شده است. او همچنین گفت که این شرکت «به رشد سریعی» در تجارت ابری خود دست یافته است.

رشد هواوی در چند سال اخیر

تحریم شرکت چینی

بنابراین درآمد هواوی اکنون به میزان کمی نسبت به سال 2021 بیشتر شده است. در آن زمان غول فناوری چین درآمد 91.64 میلیارد دلاری را گزارش کرده بود که با اعمال تحریم‌های ایالات متحده بر این شرکت، فروش سالانه آن 30 درصد کاهش یافت.

با‌این‌حال، درآمد سال 2022 هواوی همچنان بسیار پایین‌تر از رکورد 122 میلیارد دلاری شرکت در سال 2019 است. در آن زمان این شرکت در اوج خود به‌عنوان یکی از برترین فروشنده گوشی‌های هوشمند اندرویدی در سطح جهان شناخته می‌شد.

سال 2019، دولت ترامپ با استناد به نگرانی‌های امنیت ملی، ممنوعیت تجاری برای هواوی اعمال کرد که این شرکت را از دسترسی به سیستم‌عامل اندروید برای گوشی‌های جدید خود، منع می‌کرد. هرچند هواوی سیستم‌عامل اختصاصی خود با نام هارمونی را راه‌اندازی کرد، اما طبیعتاً این موضوع تأثیر زیادی روی فروش دستگاه‌های آن در سراسر جهان گذاشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی