ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ب ام و X7 تیونینگ منصوری
خودرو

بازیکنان تیم فوتبال حواله خودرو را پس دادند؛ خبری از خودروهای گران‌قیمت نبود!

صعود ایران به جام جهانی 2022 بی‌دردسر و با پیروزی مقابل عراق رقم خورد. آن شب وعده مجوز واردات نیز به بازیکنان داده شد.

غزاله زاهدی
نوشته شده توسط غزاله زاهدی | ۱۰ دی ۱۴۰۱ | ۲۱:۳۰

صعود ایران به جام جهانی 2022 بی‌دردسر و با پیروزی مقابل عراق در ورزشگاه آزادی رقم خورد. آن شب و زمانی که همه مشغول خوشحالی بودند، معاون اول رئیس‌جمهور با حضور در رختکن تیم‌ملی وعده یک پاداش متفاوت را به بازیکنان داد: حواله ورود یک خودرو ۲۰ هزار دلاری که باید مالیات و عوارض واردات آن نیز پرداخت می‌شد. حواله‌ای که حالا خبر می‌رسد توسط بازیکنان تیم فوتبال پذیرفته نشده و به مدیران مربوطه پس داده شده است!

ظاهراً آنچه پیش از بازی ایران - آمریکا به بازیکنان تیم ملی رسید، حق ورود یک خودرو با سقف حدود 20 هزار دلاری بود که مشمول پرداخت مالیات و برخی هزینه‌های دیگر هم می‌شد. این شرایط از نظر بازیکنان، کاملاً متفاوت با وعده پاداش برای صعود به جام جهانی بود؛ چرا که سقف 20 هزار دلاری بازیکنان را ملزم می‌کرد که خودروهای معمولی و لو آپشن وارد کنند که طبیعتاً سوار‌شدن بر چنین خودروهایی با رؤیاهای یک بازیکن فوتبال در سطح تیم ملی تفاوت زیادی دارد.

واردات خودرو

بنابراین حالا خبر می‌رسد که بازیکنان در تصمیمی جمعی، این جایزه را به مسئولان حاضر در اردو بازگردانده‌اند تا نارضایتی خود را از آنچه «بدعهدی» می‌دانند، نشان دهند. در همین حین البته ملی‌پوشان سایر رشته‌های ورزشی نیز نارضایتی خود را از توجه ویژه و حمایت‌های غیر‌عادلانه از بازیکنان فوتبال به‌شکل علنی مطرح کردند و در‌نهایت تمام این حواشی باعث شد تا فوتبالیست‌ها تصمیم به بازگشت حواله خودروهای نه‌چندان رؤیایی وعده داده شده بگیرند.

البته تیم ملی یک پاداش دیگر هم داشت که مربوط به پیروزی مقابل ولز در هفته دوم مرحله گروهی جام جهانی بود. این پاداش 15 هزار دلاری، شب بازی ایران و آمریکا، در اردوی تیم ملی به بازیکنان داده شد و البته آن‌ها در اقدامی جالب، تصمیم گرفتند که هر کدام 7 هزار دلار از این پاداش را برای آزادی زندانیان جرائم مالی و غیرعمد صرف کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی