ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل پنسل
تکنولوژی

نسل دوم اپل پنسل احتمالاً با سنسورهای نوری عرضه می‌شود

طبق توضیحات ارائه‌شده در پتنت این دستگاه، نسل بعدی اپل پنسل با سنسورهای خود می‌تواند از بافت و رنگ نیز نمونه‌برداری کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۱ دی ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۰

در آخرین روز درخواست ثبت اختراع سال، اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده، یک درخواست ثبت اختراع جدید از اپل منتشر کرد که به نسل بعدی اپل پنسل (Apple Pencil) با سنسورهای نوری داخلی مربوط می‌شود که می‌تواند از رنگ و بافت یک سطح نمونه‌برداری کند.

طبق توضیحات ارائه‌شده درباره پتنت اپل پنسل، غول فناوری به آن یک سیستم حسگر رنگ جدید اضافه کرده است. سنسور رنگ احتمالاً برای نمونه‌برداری از رنگ یک جسم خارجی استفاده می‌شود. اندازه‌گیری بافت یا عوامل دیگری از ظاهر جسم نیز ممکن است توسط این حسگر انجام شود.

اندازه‌گیری‌های انجام‌شده توسط اپل پنسل می‌توانند به‌صورت بی‌سیم به یک دستگاه همراه مانند تبلت منتقل شوند (به عنوان مثال، رنگ نمونه‌گیری‌شده یا سایر ویژگی‌ها ممکن است در یک برنامه طراحی یا نرم‌افزار دیگر استفاده شود).

سایر ویژگی‌های احتمالی نسل دوم اپل پنسل

سنسور رنگ دستگاه ممکن است یک ردیاب نور سنجش رنگ داشته باشد که دارای چند آشکارساز نوری است که هر کدام از آن‌ها نور را برای یک کانال رنگی متفاوت اندازه‌گیری می‌کند. سنسور رنگ همچنین ممکن است یک ساطع‌کننده نور نیز داشته باشد.

ساطع‌کننده نور می‌تواند دارای طیف نور قابل‌تنظیم باشد. طیف نور می‌تواند در طول اندازه‌گیری‌های حسگر رنگ با استفاده از اطلاعاتی مانند اندازه‌گیری رنگ نور محیط تنظیم شود.

درحالی‌که هنوز مشخص نیست که اپل واقعاً درحال کار روی نسل بعدی اپل پنسل است یا خیر، زمانی که این شرکت آیپد 2024 با نمایشگر OLED خود را معرفی کند، می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای کاربران این دستگاه باشد. علاوه‌بر‌این، ماه گذشته گزارش دیگری درباره توسعه یک قلم ارزان‌‌قیمت 49 دلاری توسط اپل منتشر شده که نسبت به نسل اول ا‌پل پنسل‌ و اپل ‌پنسل 2 با قیمتی معادل 129 و 99 دلار بسیار ارزان‌تر بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی