ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

درآمد آسیاتک در آذر‌ماه افزایش یافت

آسیاتک پس از تجربه روند نزولی دو‌ماهه، توانست درآمدی معادل با متوسط درآمد سه ماه تابستان خود کسب کند.

آسیاتک با انتشار صورت‌های مالی یک‌ماهه خود در آذر‌ماه اعلام کرد بیش از 121 میلیارد تومان درآمد شناسایی کرده و نزدیک به 80 میلیارد تومان از این درآمد مربوط به خدمات اینترنت بوده است.

شرکت انتقال داده‌های آسیاتک همچون سایر بورسی‌ها، گزارش مالی یک‌ماهه خود را در کدال منتشر کرد. صورت‌های مالی منتهی به آذرماه نشان می‌دهد این شرکت موفق به کسب درآمد 121 میلیارد تومانی طی یک ماه گذشته شده است.

درآمدهای شناسایی‌شده از سوی آسیاتک در سه دسته «خدمات اینترنت»، «فناوری اطلاعات» و «فروش کالا» بوده که بر این اساس، طی آذر‌ماه درآمد خدمات اینترنت نزدیک به 80 میلیارد تومان، درآمد خدمات فناوری اطلاعات 40 میلیارد تومان و فروش کالا نیز حدود یک میلیارد تومان بوده است.

گفتنی است آسیاتک پس از تجربه روند نزولی دو‌ماهه، توانسته درآمدی معادل با متوسط درآمد سه ماه تابستان خود کسب کند. درآمد خدمات اینترنت این شرکت در آبان و مهر به‌ترتیب 64 میلیارد تومان و 65 میلیارد تومان بود، اما اکنون بیش از 23 درصد افزایش یافته است.

درآمد آسیاتک از خدمات اینترنت نیز در سه ماه تابستان به‌طور میانگین حدود 78 میلیارد تومان بود و در آذر‌ماه امسال بیش از این رقم کسب درآمد داشته است.

این رشد درآمد آسیاتک در‌حالی رخ می‌دهد که طی سه ماه گذشته اینترنت کشور وضعیت مناسبی ندارد. اختلال، فیلترینگ اینستاگرام و واتس‌اپ و چند اپلیکیشن کاربردی دیگر موجب شده است تا مصرف اینترنت کاهش یابد. در همین راستا نیز شرکت‌های شاتل، ایرانسل و مبین‌نت در نامه‌هایی به وزارت ارتباطات خواسته‌اند تا فکری به حال کاهش درآمد شرکت‌ها به‌دلیل محدودیت‌های اینترنت شود.

ناگفته نماند آذر‌ماه امسال مسابقات جام جهانی برگزار شد و به‌نظر می‌رسد تماشای آنلاین این مسابقات نیز با استقبال قابل‌توجهی همراه بود. وزیر ارتباطات و شرکت ارتباطات زیرساخت از رکوردشکنی ترافیک داخلی و بین‌الملل کشور در دوران برگزاری جام جهانی خبر داده بودند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی