ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سگ
تکنولوژی

محصولات خلاقانه CES 2023: توسعه سیستمی برای ارتباط پیامی بین سگ و صاحبان آن‌ها

این سیستم شامل دکمه‌های قابل‌برنامه‌ریزی است که می‌توان آن‌ها را با پیام‌های مختلفی مانند «آب» برنامه‌ریزی کرد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۶ دی ۱۴۰۱ | ۲۱:۳۰

شرکت FluentPet با راه‌اندازی سیستم دکمه مکالمه متصل به یک برنامه، رؤیای اینکه بتوانید با سگ خود ارتباط برقرار کنید را یک قدم دیگر به واقعیت نزدیک‌تر کرده است. محصول جدید به‌روزرسانی مدلی است که برای اولین‌بار توسط سگی به نام Bunny محبوب شد که بیش از 9 میلیون دنبال‌کننده در شبکه‌های اجتماعی دارد.

FluentPet در نمایشگاه CES 2023 از سیستم جدید خود که FluentPet Connect نام دارد برای ارتباط با حیوانات خانگی رونمایی کرد. مانند نسخه اول، سیستم جدید شامل دکمه‌های قابل‌برنامه‌ریزی می‌شود که با فشاردادن آن‌ها، دستورات صوتی بیان می‌شوند.

حیوان خانگی

نحوه استفاده سگ از این سیستم

سگ می‌تواند دکمه‌ها را با پنجه یا بینی فشار دهد، درحالی‌که کاشی‌های شش‌ضلعی و رنگارنگی که از آن‌ها به‌عنوان HexTiles یاد می‌شود، دکمه‌ها را در جای خود نگه داشته و نشانه‌های بصری را برای سگ‌ها در مورد مکان دکمه ارائه می‌دهد. با افزایش دایره لغات سگ، می‌توان این سیستم را با چیدن کاشی‌های بیشتری نیز گسترش داد.

برای استفاده از FluentPet، صاحبان سگ کلماتی مانند «آب»، «بیرون»، «توپ» و «بازی» را ضبط می‌کنند که می‌خواهند آن‌ها را به حیوان خانگی خود بیاموزند. البته همان‌طور که اکثر صاحبان حیوانات خانگی می‌گویند، سگ‌ها از قبل با این کلمات آشنا هستند، اما چیزی که سیستم را جالب می‌کند این است که سگ می‌تواند دکمه‌ای را برای برقراری ارتباط با صاحب خود فشار دهند. صدای سیستم نیز از طریق یک ایستگاه پایه با یک بلندگو متصل به آن تولید می‌شود.

از زمان آغاز عرضه نسل اول محصول در ژوئن 2020، این شرکت به بیش از 100 هزار خانوار خدمات خود را ارائه کرده است. در کمال تعجب FluentPet متوجه شد که سگ‌ها نه‌تنها قادر به یادگیری کلمات جداگانه هستند، بلکه ترکیب‌های جدیدی را نیز برای برقراری ارتباط ایجاد می‌کنند، مانند «آب» به‌علاوه «استخوان» تا نشان دهند که یک مکعب یخ می‌خواهند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی