ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

برگزاری نخستین رویداد رفع مسئله‌های فناورانه همراه اول در حوزه رادیویی

رویداد رفع مسئله‌های فناورانه همراه اول با هدف توانمندسازی اکوسیستم دانش‌بنیان در حوزه رادیویی برگزار می‌شود.

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۱۸ دی ۱۴۰۱ | ۱۳:۲۵

نخستین رویداد رفع مسئله‌های فناورانه همراه اول در حوزه رادیویی با همکاری کنفرانس بین‌المللی فناوری‎‌های موج میلی‌متری و تراهرتز برگزار می‌شود.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، مرکز تحقیق و توسعه همراه اول با همکاری کنفرانس بین‌المللی فناوری‌های موج میلی‌متری و تراهرتز (MMWaTT) نخستین رویداد رفع نیازهای فناورانه همراه اول در حوزه رادیویی را برگزار می‌کند.

این رویداد با هدف توانمندسازی اکوسیستم دانش‌بنیان در حوزه رادیویی و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شرکت‌های فناور و تیم های دانشگاهی با تأکید بر نگاه بومی در حل نیازهای فناورانه همراه اول برگزار می‌شود.

چالش‌ها و نیازهای فناورانه همراه اول در حوزه رادیویی در دو عنوان طراحی و ساخت mm-Wave AAU و طراحی و ساخت E-Band Link برای این رویداد تشریح شده و در ادامه طرح‌های پیشنهادی از علاقه‌مندان دریافت و با طرح‌های برگزیده و مورد تأیید همراه اول، قرارداد تحقیق و توسعه منعقد خواهد شد.

همراه اول با انتشار خبر برگزاری این رویداد اعلام کرد که از تمامی اساتید، تیم‌های دانشگاهی و شرکت‌های فعال این حوزه دعوت می‌کند تا با ارسال طرح‌های پیشنهادی خود تا تاریخ 30 بهمن 1401 در این رویداد شرکت کنند.

این نخستین رویدادی است که در راستای پاسخ به نیازهای فناورانه در حوزه تکنولوژی با همکاری کنفرانس بین‌المللی فناوری‎‌های موج میلی‌متری و تراهرتز برگزار می‌شود. یکی از نکات مهم این کنفرانس را می‌توان توجه به توانمندسازی اکوسیستم دانش‌بنیان در حوزه رادیویی و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شرکت‌های فناور دانست.

علاوه‌بر‌این توجه به ارائه دو عنوان طراحی و ساخت mm-Wave AAU و طراحی و ساخت E-Band Link شرایطی را فراهم کرده است که علاقه‌مندان در هر دو حوزه امکان حضور در این رویداد را داشته باشند.

گفتنی است جلسه تشریح نیازمندی‌های همراه اول در دو عنوان مذکور روز سه‌شنبه 4 بهمن برگزار خواهد شد. همچنین علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب‌سایت مربوطه مراجعه کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی