ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

وزیر ارتباطات
فناوری ایران

وزیر ارتباطات: اینترنت ماهواره‌ای برای شرایط ویژه و خاص است

وزیر ارتباطات می‌گوید اینترنت ماهواره‌ای باعث ورشکستگی اپراتورهای موبایل در ایران نمی‌شود.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۹ دی ۱۴۰۱ | ۱۱:۱۸

وزیر ارتباطات با تأیید فعال‌شدن اینترنت استارلینک در ایران گفت اینترنت ماهواره‌ای برای شرایط ویژه و خاص است. زارع‌پور بار دیگر بر لزوم رعایت قواعد ایران از سوی اپراتورهای ماهواره‌ای برای فعالیت قانونی در کشور تأکید کرد.

«عیسی زارع‌پور» در گفت‌وگو با مهر، در رابطه با فعال‌شدن نزدیک به هزار گیرنده اینترنت ماهواره‌ای در کشور گفت: «اینترنت ماهواره‌ای فعال شده است، اما در جریان اینکه چه تعداد فعال شده، نیستم. صاحب و دارنده این شرکت که این خدمات را ارائه می‌کند، می‌تواند آمار صحیح را بدهد.»

وی در رابطه با خطر ورشکستگی اپراتورها در راستای فعال‌شدن اینترنت ماهواره‌ای نیز اظهار داشت تعداد مشترکین و کاربران اینترنت ماهواره‌ای در تمام دنیا، یک درصد کل کاربران اینترنت هم نمی‌شود و این اینترنت برای شرایط ویژه و خاص است:

«البته قبلاً هم گفته شد که ما مقررات سرزمینی یا «لندینگ رایت» خود را تهیه، مصوب و به اپراتورهای منظومه‌های ماهواره‌ای ابلاغ کردیم. این اپراتورها درصورتی‌که می‌خواهند در ایران فعالیت قانونی داشته باشند، ملزم به رعایت قواعد سرزمینی جمهوری اسلامی ایران هستند.»

وزیر ارتباطات همچون گذشته، اعلام کرد از فعال‌شدن اینترنت ماهواره‌ای استقبال می‌کند: «ما از اینترنت ماهواره‌ای استقبال می‌کنیم مشروط به اینکه قواعد سرزمینی ما را رعایت کنند. محترم‌شمردن قواعد سرزمینی کشورها، یک قاعده بین‌المللی از سازمان بین‌المللی ITU است.»

گفتنی است «ایلان ماسک» مدیرعامل اسپیس ایکس، یکم مهرماه سال جاری برای اولین‌بار رسماً خبر داد که اینترنت ماهواره‌ای استارلینک برای ایران فعال می‌شود. درحالی‌که دو روز قبل و در 30 شهریور، «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات در مصاحبه‌ای گفته بود بعید می‌داند استارلینک به این زودی‌ها بتواند در ایران فعال شود چون سرویسش کامل نیست.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Ahmadiroohi
    Ahmadiroohi | ۱۹ دی ۱۴۰۱

    جدی؟؟ نه بابا! ما اصلا از اینترنت ماهواره ای با دستگاه دیش بزرگ و مسخره استفاده نمیکنیم ما در آینده ای نزدیک از دستگاه حیبی کوچک ماهواره ای که مستقیما به ماهواره متصل می شود استفاده خواهیم کرد و همه هم دارند و اگر میخواهید باید با همه مردم مقابله کنید که بعید و بعید به نظر میر سه میدونید چیه با همه مردم جنگ کردید و مردم هم مقابله میکنند شما حتی فکر این را هم نکردید که تکلیف علم چی میشه ؟ من یک نقشه قطعه الکترونیک رو هم نتونشتم ببینم و فیلتر کردید و اما خودتون از اینترنت بدون فیلتر استفاده می کنید ! این نا عادلانست
    فیلتر شدن اینترنت برای همه مردم دولتی و عادی باید باشد و بس

مطالب پیشنهادی