ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مایکروسافت
کسب و کار

مایکروسافت به کارمندان خود مرخصی نامحدود می‌دهد

مایکروسافت در یک سیاست جدید، قصد دارد تا به تمام کارمندان مستقر در ایالات متحده خود، مرخصی نامحدود ارائه کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۲ دی ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰

مایکروسافت به کارمندان آمریکایی خود مرخصی نامحدود می‌دهد. غول فناوری مرخصی نامحدود خود را که شامل تمام کارمندان حقوق‌بگیر مستقر در ایالات متحده خواهد شد، «تعطیلی اختیاری» می‌نامد و این موضوع از طریق ایمیل «کاتلین هوگان»، مدیر ارشد مایکروسافت، به کارمندان اعلام شده است.

هوگان در ایمیل خود توضیح می‌دهد:

«چگونگی، زمان و مکان انجام کارهایمان به‌طرز چشمگیری تغییر کرده است. همان‌طور که ما متحول شده‌ایم، مدرن‌کردن خط‌مشی تعطیلات خود به مدلی انعطاف‌پذیرتر، گام طبیعی بعدی ما محسوب می‌شود.»

این تغییرات از 16 ژانویه (26 دی) شروع خواهد شد و با وجود آن، حتی کارمندان جدید مایکروسافت نیز دیگر نیازی به انتظار برای اختصاص زمانی به تعطیلات را ندارند. مایکروسافت در کنار خط‌مشی جدید مرخصی نامحدود، 10 تعطیلی شرکتی، مرخصی بدون حقوق، مرخصی برای بیماری و سلامت روانی و مرخصی برای سوگواری را ارائه خواهد کرد. کارمندانی که مانده مرخصی استفاده نشده دارند نیز در ماه آوریل پرداخت یک‌باره دریافت خواهند کرد.

سیاست جدید مایکروسافت شامل چه کارمندانی می‌شود؟

مرخصی نامحدود به کارگران ساعتی و همچنین کارمندان خارج از ایالات متحده مایکروسافت تعلق نخواهد گرفت. مایکرو‌سافت می‌گوید قوانین حقوق و ساعات کار فدرال و ایالتی، ارائه این امتیاز به کارگران ساعتی را دشوار کرده است و افرادی که در خارج از ایالات متحده هستند نیز با وجود قوانین و مقررات مختلف سایر کشورها، مزایای تعطیلات فعلی خود را دریافت خواهند کرد.

مایکروسافت اولین غول فناوری نیست که مرخصی نامحدود را به کارمندان خود ارائه می‌کند. Salesforce، شرکت متعلق به مایکر‌وسافت لینکدین، Oracle و نتفلیکس نیز سیاست‌های مرخصی نامحدود مشابهی را به کارمندان خود ارائه کرده‌اند. با وجود این خط‌مشی جدید، مایکروسا‌فت به کارمندان بیشتری اجازه خواهد داد تا کارهای خود را به‌طور دائم از خانه انجام دهند.

با‌این‌حال، بسیاری از شرکت‌های بزرگ دیگر مانند توییتر نیز به کارمندان خود آزادی‌های کمتری می‌دهند و از آن‌ها می‌خواهند که حداقل چهار روز در هفته به دفاتر شرکت بازگردند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی