ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

صادرات دو هزار تارا و دنا به روسیه
خودرو

۲۰۰۰ دستگاه تارا و دنا در راه روسیه؛ صادرات خودرو در شرایط کمبود در بازار داخلی

چندی پیش تارا و دنا در نمایشگاه خودرو روسیه به نمایش درآمدند و حالا قرارداد صادرات سری اولیه آن‌ها نهایی شده است.

زهرا ملکی
نوشته شده توسط زهرا ملکی | ۲۵ دی ۱۴۰۱ | ۲۳:۳۰

ایران‌خودرو که چند سالی در زمینه صادرات خودرو بسیار کم کار شده بود، حالا با صادرات دو هزار تارا و دنا به روسیه یک قدم در راستای سهم‌خواهی از بازار کشورهای منطقه برداشته است. این دو خودرو در نمایشگاه اتومبیل مسکو به نمایش درآمده بودند و مورد‌توجه روس‌ها قرار گرفتند و حالا قرارداد صادرات ۲۰۰۰ دستگاه خودرو نهایی شده است،‌ این درحالیست که کارشناسان کمبود عرضه خودرو در بازار داخلی را علت تشکیل بازار سیاه و افزایش مداوم قیمت‌ها قلمداد می‌کنند.

ایران‌خودرو در سال ۱۴۰۱ به دستاوردهای متعددی دست یافته و در زمینه‌های مختلف ازجمله تولید، فروش، تحویل، صادرات، کیفیت محصولات و همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان، عملکرد بهبودیافته‌ای را از خود نشان داده است. این گروه صنعتی با عرضه قطعات خودروهای سنگین، پیشرانه‌ها و همین‌طور خودروهای جدید خود، یعنی دنا و تارا در نمایشگاه بین‌المللی خودروی مسکو، توانست گوشه‌ای از دستاوردها و ابتکارات خود را به جهانیان نمایش دهد و متعاقباً توجه مارکت‌های مختلف را به‌سمت خود جلب کند.

صادرات دو هزار تارا و دنا به روسیه ازجمله پیامدهای مطلوب حضور ایران‌خودرو در کشور روسیه به‌حساب می‌آید. البته این شرکت درحال‌حاضر متعهد به صادرات ۳۵۰۰ دستگاه خودرو به کشور آذربایجان است. از لحاظ تنوع، مدل‌های دنا، تارا و سورن پلاس به‌صورت مونتاژی در سبد محصولات صادراتی به آذربایجان قرار می‌گیرند.

البته صادرات تارا و دنا در تعداد بالا به بازار روسیه خبر چندان غافلگیرکننده‌ای هم به‌حساب نمی‌آید. صنعت خودروسازی مسکو به‌دلیل تحریم‌های اخیر به‌شدت ضعیف شده و با خروج شرکت‌های مطرح از این کشور، توانایی ساخت خودروهای باکیفیت را از دست داده است. روسیه حالا به هر دری می‌زند تا با تأمین نیاز بازار خودرو، رضایت مردمانش را به‌دست آورد. روسیه به‌عنوان یک شریک تجاری خوب، نقش بسزایی در صنعت حمل‌و‌نقل ایران داشته است و حالا در کنار خودروهای چینی‌، محصولات ایرانی را شایسته ورود به بازار خود قلمداد می‌کند.

به‌هر‌ترتیب، صادرات دو هزار تارا و دنا به روسیه می‌تواند یک نقطه عطف برای ایران‌خودرو در نظر گرفته شود. با شرط تضمین کیفیت، جولان این دو محصول در خیابان‌های روسیه می‌تواند نظر مارکت‌های مختلف منطقه را به‌سوی توانمندی ایرانی‌ها در ساخت قطعه و خودرو جلب کند و احتمال همکاری بیشتر با کشورهای همسایه را افزایش دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی