ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

وعده سازمان سنجش: نخستین کنکور الکترونیکی به‌صورت آزمایشی در بهمن برگزار خواهد شد

با الکترونیکی‌شدن کنکور امکان برگزاری سه‌مرحله‌ای این آزمون و اعلام سریع نتایج ممکن می‌شود.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۶ دی ۱۴۰۱ | ۱۱:۰۵

رئیس سازمان سنجش از تلاش برای برگزاری نخستین کنکور الکترونیکی به‌صورت آزمایشی در بهمن خبر داد. به گفته پورعباس در این روش، داوطلبان در محل‌های تعیین‌شده با کامپیوتر، موبایل یا صفحه هوشمند آزمون خواهند داد.

«عبدالرسول پورعباس» معاون وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش کشور شب گذشته در برنامه «صف اول» شبکه خبر به برگزاری آزمایشی کنکور الکترونیکی اشاره کرد و گفت:

«ما در این مسیر گام برداشته‌ایم و این احتمال وجود دارد که کنکور الکترونیکی را چندبار به‌صورت آزمایشی برگزار کنیم. مادامی که کنکور به‌صورت کاغذی باشد، دو‌بار در سال برگزار می‌شود.»

او با بیان اینکه سه مرحله برای برگزاری کنکور الکترونیک در نظر گرفته شده است، گفت: «بانک سؤالات و یک نرم‌افزار برای این موضوع ایجاد شده است. بستری برای برگزاری امتحان به‌صورت کامپیوتر پایه، موبایل پایه و صفحه هوشمند پایه در نظر گرفته می‌شود و داوطلبان با حضور در محل‌های تعیین‌شده آزمون می‌دهند. نتیجه هم بلافاصله پس از برگزاری آزمون به داوطلب اعلام می‌شود.»

به‌نظر می‌رسد این نوع برگزاری کنکور تنها به کاهش زمان اعلام نتایج کمک خواهد کرد و تفاوت آنچنانی با برگزاری به‌صورت کاغذی ندارد. این کاهش زمان نیز منجر به افزایش تعداد کنکورهای برگزار‌شده در یک سال می‌شود و داوطلبان شانس بیشتری برای موفقیت در یکی از این آزمون‌ها و کسب نتایج بهتر خواهند داشت.

پورعباس پیش‌تر با بیان اینکه شعار سازمان سنجش آزمون بدون کاغذ است، از راه‌اندازی مرکز نوآوری و هوشمندسازی در این راستا و برگزاری آزمون‌های کاملاً هوشمند از سال 1403 خبر داده بود.

تأکید بر قطع نقطه‌ای اینترنت

رئیس سازمان سنجش همچنین شب گذشته بر قطع نقطه‌ای اینترنت هم‌زمان با برگزاری کنکور سراسری تأکید کرد و گفت:

«اینترنت، آخرین حلقه امنیت کنکور است. اینترنت با بسیاری از مسائل روزمره مردم مثل امور درمانی گره‌خورده است و قابل حذف نیست. ما در نظر داریم که امکان ارسال فایل و عکس در پیام‌رسان‌ها وجود نداشته باشد. اینترنت همراه به‌صورت نقطه‌ای در زمان برگزاری کنکور قطع می‌شود. من بر این باور هستم که مردم قطع اینترنت به‌صورت نقطه‌ای در زمان برگزاری کنکور را می‌پذیرند؛ چرا که کنکور در سرنوشت فرزندشان تأثیر دارد.»

گفتنی است پیش از این سازمان سنجش خواستار قطع سراسری اینترنت همراه در روز برگزاری کنکور شده بود که با مخالفت وزارت ارتباطات همراه شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی