ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

سود خالص 3400 میلیارد تومانی همراه اول در 9 ماه ابتدایی سال 1401

همراه اول در این مدت درآمد عملیاتی 27 هزار میلیارد تومانی داشته که بخش اعظم آن به کارکرد خطوط اعتباری و دائمی این اپراتور مربوط

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۰

گزارش مالی همراه اول از 9 ماه ابتدایی امسال حکایت از سود خالص 3400 میلیارد تومانی این شرکت دارد. این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 10 درصد افزایش یافته است، این درحالی است که فیلترینگ در دو ماه مهر و آبان، درآمدهای همراه اول را تا حد قابل‌توجهی کاهش داده بود. این اپراتور در سه فصل اول سال 1401 بیش از 27 هزار میلیارد تومان درآمد داشته که بیش از 90 درصد این درآمد از کارکرد خطوط دائمی و اعتباری بوده است.

اطلاعات و صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای 9 ماه آغازین 1401 شرکت ارتباطات سیار ایران با نماد «همراه» در کدال منتشر شده. براین‌اساس همراه اول در این بازه زمانی درآمد عملیاتی 27 هزار و 337 میلیارد تومانی را به ثبت رسانده که نسبت به مدت مشابه سال 1400، افزایش 30 درصدی داشته است.

درآمد عملیاتی همراه اول
همراه اول برای کل سال 1401 پیش‌بینی درآمد عملیاتی 35.6 هزار میلیارد تومانی دارد

این شرکت در بازه یاد شده، موفق به ثبت سود خالص 3400 میلیارد تومانی شده است. سود خالص همراه اول در بازه زمانی مشابه سال گذشته، 3100 میلیارد تومان بود و امسال نزدیک به 10 درصد افزایش یافته است.

صورت‌های مالی این شرکت در کدال نشان می‌دهد بخش اعظمی از درآمدهای همراه اول از کارکرد خطوط اعتباری و دائمی این شرکت است. درآمد مکالمه، پیام کوتاه، اینترنت و پیامک انبوه همراه اول از مشترکین دائمی حدود 10.5 هزار میلیارد تومان و از مشترکین خطوط اعتباری، 14.5 هزار میلیارد تومان است.

صورت های مالی همراه اول آذر 1401

بد نیست بدانید با وجود آنکه همراه اول در دو ماه ابتدایی پاییز با افت درآمدی قابل‌توجه به‌خاطر فیلترینگ روبه‌رو شد، اما مجموع درآمد این شرکت از خطوط اعتباری و دائمی طی 9 ماه امسال، تنها 5 درصد از این مجموع درآمد طی 12 ماه 1400 کمتر است.

فروش خطوط جدید تلفن همراه و خدمات ارزش افزوده از دیگر راه‌های درآمدی این اپراتور هستند که طی 9 ماه امسال به‌ترتیب 86 میلیارد تومان و 10 میلیارد تومان از این دو مسیر برای این شرکت حاصل شده است.

هزینه‌کرد 195 میلیارد تومانی برای تبلیغات

صورت هزینه‌های همراه اول نشان می‌دهد این شرکت طی 9 ماه ابتدایی امسال، بیش از 194 میلیارد تومان جهت تبلیغات هزینه کرده است. این رقم برای مدت مشابه سال گذشته 165 میلیارد تومان بوده. آن‌طور که در گزارش تفسیری مدیریت این اپراتور آمده، این اطلاع‌رسانی‌ها با هدف معرفی محصولات و سرویس‌های جدید بوده است.

هزینه کرد همراه اول


جدول بهای تمام‌شده درآمدهای عملیاتی نیز از نصف‌شدن هزینه حق‌السهم تولید ترافیک داخلی برای همراه اول حکایت دارد. درحالی‌که برای این موضوع سال گذشته نزدیک به 48 میلیارد تومان هزینه شده، این رقم در سال جدید 21 میلیارد تومان گزارش شده است.

درآمد زیرمجموعه‌های همراه اول

گزارش تفسیری مدیریت همراه اول که به‌همراه صورت‌های مالی این شرکت منتشر شده است، درآمد و سود خالص شرکت‌های زیرمجموعه اپراتور اول را نیز منتشر ساخته.

براین اساس، «حرکت اول» بازوی سرمایه‌گذاری همراه اول درآمد عملیاتی 32 میلیارد تومانی و سود خالص حدوداً 10 میلیارد تومانی داشته است.

درآمد حرکت اول
بازه زمانی این درآمد و سود مشخص نیست

حرکت اول یکی از سرمایه‌گذاران در حوزه سرمایه‌گذاری جسورانه به‌حساب می‌آید که علاوه بر سرمایه، تخصص و تجربه را نیز با کسب‌وکارهای نوآور به اشتراک می‌گذارد.

شرکت همراه کسب‌وکارهای هوشمند یکی دیگر از شرکت‌های فرعی همراه اول است که با مأموریت «ارائه خدمات دیجیتال» در حوزه‌های فین‌تک، تجارت الکترونیک و… راه‌اندازی شده است. براساس گزارش این شرکت، درآمد عملیاتی «همراه کسب‌وکارهای هوشمند» 916 میلیارد تومان و سود خالص آن 23 میلیارد تومان بوده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Rezahan
    Rezahan | ۱ بهمن ۱۴۰۱

    وقتی ترافیک داخلی مصرفی نداره و هرجور دلشون بخوان ترافیک خارجی رو محاسبه میکنن چرا سود نکنن
    بیچاره جوان ایرانی که عمرش داره برای فیلترشکن تلف میشه.

مطالب پیشنهادی