ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

وزیر ارتباطات: دیگر اینترنت را برای کنکور قطع نمی‌کنیم

به گفته زارع‌پور، تلاش شد تا قطع اینترنت فقط در محدوده‌های برگزاری کنکور باشد، اما در مناطق دورتر نیز این قطعی صورت پذیرفت.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۱:۴۰

وزیر ارتباطات بابت مشکلات پیش‌آمده برای مردم در پی قطع اینترنت هنگام برگزاری کنکور، عذرخواهی کرد. به گفته زارع‌پور، این آخرین‌باری بود که اینترنت برای کنکور قطع شد.

ماجرای قطع اینترنت هنگام برگزاری کنکور سراسری تبدیل به چالشی بزرگ برای مردم و کسب‌وکارها شده است؛ راهکاری که به‌نظر می‌رسد آنچنان هم در جلوگیری از تقلب موفقیت‌آمیز نیست.

«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات، در حاشیه مراسم رونمایی از موتورهای برقی شرکت پست گفت این آخرین‌باری بود که اینترنت در هر سطحی، چه ثابت و سیار، در زمان برگزاری کنکور قطع شد: «این مسئله به مسئولان مربوطه گفته شده است تا برای کنکور تیر 1402 باید چاره دیگری بیندیشند و از راهکارهای مناسب‌تری استفاده کنند.»

او ضمن عذرخواهی از مشکلی که برای مردم در زمان قطعی اینترنت هنگام برگزاری مراسم کنکور پیش آمد، تأکید کرد که آن‌ها اصلاً با این قطعی موافق نبودند و نیستند؛ هرچند سازمان سنجش مخالفت آن‌ها را نپذیرفته است: «تلاش کردیم قطعی اینترنت فقط در محدوده‌های برگزاری کنکور باشد، اما در مناطق دورتر نیز قطعی داشتیم.»

وزیر ارتباطات همواره تأکید دارد روش‌های بسیار پیشرفته‌تر، بهتر و فناورانه‌تری برای مقابله با تقلب وجود دارد که می‌تواند جایگزین قطع اینترنت شود. در همین راستا نیز وزارت آموزش و پرورش هفته گذشته از زارع‌پور خواست تا شیوه‌های جایگزین قطع اینترنت برای حفظ امنیت امتحانات را معرفی کند.

گفتنی است در دو روز گذشته اینترنت همراه نقاط نزدیک به حوزه‌های امتحانی به درخواست وزارت علوم و با دستور شورای امنیت کشور برای ساعاتی قطع شد. مشاهدات دیجیاتو نشان می‌دهد اینترنت در بسیاری از نقاط شهرهای بزرگ قطع شده بود و کاربران حتی برای خرید از فروشگاه‌ها توسط دستگاه‌های پوز مشکل داشتند. تاکسی‌های اینترنتی و دیگر خدمات آنلاین نیز تقریباً از کار افتادند و میلیون‌ها کاربر با مشکلات متعددی مواجه شدند.

البته با وجود قطعی چند‌ساعته اینترنت، سؤالات کنکور تجربی دقایقی پس از شروع آن، در فضای مجازی منتشر شد؛ بنابراین عملاً قطعی اینترنت بی‌فایده به‌نظر می‌رسد. حال بایستی دید مسئولان چه راهکاری را برای این موضوع در نظر خواهند گرفت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • rayacoder
    rayacoder | ۱ بهمن ۱۴۰۱

    مسئولین ما گوسفند هستند، خرابکاری میکنند تازه میفهمند چه غلطی کردند. مثل فیلترینگ که دقیقا دارن اشتباه بزرگی میکنن.

  • realtime
    realtime | ۱ بهمن ۱۴۰۱

    این کنکوره که باید متوقف بشه و نظام آموزشی باید از پایه نوسازی بشه.

مطالب پیشنهادی