ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

اتحادیه اروپا سازمان تنظیم مقررات و چند شرکت فعال در حوزه فناوری را تحریم کرد

اتحادیه اروپا 18 فرد و 19 نهاد ایرانی را در فهرست تحریم‌های جدید خود قرار داده است.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۴ بهمن ۱۴۰۱ | ۰۹:۴۵

اتحادیه اروپا در بیانیه‌‌ای جزئیات بسته تحریمی جدید علیه ایران را به بهانه مسائل حقوق بشری منتشر کرد. در بین نهادهایی که این اتحادیه تحریم کرده است، نام چند سازمان دولتی و اسامی برخی شرکت‌های خصوصی فعال در حوزه فناوری به‌چشم می‌خورد که سازمان تنظیم مقررات (رگولاتوری) سرشناس‌ترین آن‌هاست.

اتحادیه اروپا روز گذشته 18 فرد و 19 نهاد ایرانی را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد. «راوین آکادمی»، شرکت «سامان گستر سحاب پرداز»، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شرکت «رادیس ویرا تجارت» و شرکت «ایمن صنعت زمان فرا» از‌جمله مجموعه‌هایی هستند که در لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا حضور دارند. تمامی این شرکت‌ها پیش‌تر توسط آمریکا نیز تحریم شده بودند.

راوین آکادمی یک آموزشگاه خصوصی است که در زمینه امنیت سایبری فعالیت دارد. سحاب پرداز یک شرکت فعال در حوزه کلان داده و هوش مصنوعی بوده و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از بزرگ‌ترین زیرمجموعه‌های وزارت ارتباطات است. شرکت رادیس ویرا تجارت در زمینه واردات دوربین‌های نظارتی و تجهیزات امنیتی کار می‌کند و ایمن صنعت زمان فرا نیز در تولید ماشین‌های مصارف خاص فعالیت دارد.

«عباس آذرپندار»، مدیرعامل رادیس ویرا تجارت و «مسلم معین»، رئیس فضای مجازی بسیج نیز از‌جمله چهره‌های فعال در حوزه فناوری کشور هستند که در فهرست تحریم‌های جدید اروپا قرار گرفته‌اند.

گفتنی است 23 آبان‌ماه امسال، شرکت ابر آروان که در حوزه‌ فناوری ابری (کلود) در ایران فعالیت می‌کند نیز از سوی اتحادیه اروپا تحریم شد. این نخستین‌بار بود که یک شرکت فناوری که در اکوسیستم استارتاپی رشد کرده است، به تحریم جهانی دچار می‌شود. همان‌طور که ذکر شد، تمامی شرکت‌هایی که درحال‌حاضر نیز توسط اتحادیه اروپا تحریم شده‌اند، پیش‌تر توسط آمریکا مورد تحریم قرار گرفته بودند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی